Mobil

Sony'den öğrenci odaklı tablet!

Japon üreticinin birkaç içerisinde görücüye çıkaracağı tablet sahip olduğu detaylarla öğrencilerin işini bir hayli kolaylaştıracak.

Sony'den öğrenci odaklı tablet!

Sony, E-mürekkep dokunmatik ekran ve S-Pen kalem girişine sahip yeni bir tablet üzerinde çalıştığını duyurdu. Henüz prototip aşamasında olan cihaz eğitim sektöründe öğrenciler açısından büyük kolaylık sağlayacak. Tablet, sahip olduğu 13.3-inçlik boyutu itibariyle A4 bir kağıdın boyutlarıyla benzerlik gösteriyor.
1368514325_8.jpg

1600 x 1200p çözünürlüklü ekrana sahip cihazda S-Pen sayesinde not tutmak da mümkün kılınacak. Şu an için sadece PDF belgeleri desteklenirken, final aşamasında daha fazla belge formatının kazandırılması bekleniyor.  Tabletin dikkat çeken bir diğer özelliği ise Wi-Fi kapatıldığında 3 hafta boyunca devam eden pil ömrü. 358 gram ağırlık ve 6.8 mm kalınlığa sahip tablet birkaç gün içerisinde Tokya’da gerçekleşecek bir öğrenci etkinliğinde görücüye çıkacak. Yine tabletin birkaç ay içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Sony eğitime hep destek verdi zati. .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.