Xperia Z Ultra, ince tasarımı ve geniş ekranıyla piyasaya çıkacak. Telefon ayrıca metal uçlu kalemlerle telefon üzerinde çizim yapma veya not alma imkanı da sağlıyor.
Sony, Xperia Z Ultra ile, piyasada büyük boyutlu telefonlar üretmede rakipsiz olan Samsung'a meydan okuyor.

Araştırmacılara göre Samsung geçtiğimiz yıl süper-telefon ve tabletlerde sağladığı başarıyı aralarında Galaxy S3 ve Galaxy Note 2'nin de bulunduğu bazı modellerinin popülerliğine borçlu. Bu yılın başlarında bu modellere Galaxy S4 ve 6,3 inçlik ekranıyla Galaxy Mega'nın da eklendiği söyleniyor.
Sony Ocak ayında 5 inçlik ekranıyla Xperia Z'yi sunmuş, Xperia Z Ultra ise Şangay'daki Asya Telefon Fuarı'nda ortaya çıkmıştı. Telefon Temmuz'da Çin, Endonezya ve Signapur'da, Eylül'de ise Avrupa'da satışa sunulacak.

Xperia serisi pazarlama müdür Calum MacDougall BBC'ye yaptığı açıklamada Güney Doğu Asya'nın geniş ekranlı akıllı telefona olan ilginin oldukça güçlü olduğunu bu nedenle pazarlama için kilit öneme sahip olduğunu ifade etti.
MacDougall, "Bu eğilimi Avrupa'da da görüyoruz. Müşterilerin çoğu geniş ekran için Galaxy Note'u tercih ediyor. Şu anda biz farklı bir şeyle ortaya çıkıyoruz - güçlü ekran, rahat taşınabilirlik, suya dayanıklılık ve farklı bir kalemle yazma deneyimi" dedi.

Xperia Z Ultra 6,5 milimetre (0,26 inç) kalınlığında; yani şu an incelik konusunda Huawei'nin tanıttığı Ascend P6'nın gerisinde. Bununla birlikte Xperia Z Ultra bir buçuk metre derinlikteki suda bir buçuk saat su geçirmeksizin kalabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.