Mobil

Sony'den su geçirmez düşük donanımlı telefonlar gelebilir

2015 yılı için planan süreçte giriş ve orta seviyede konumlandırılan Sony telefonların da su geçirmezlik özelliğine sahip olması bekleniyor.

Sony'den su geçirmez düşük donanımlı telefonlar gelebilir

Sony, Xperia Z ile su geçirmezlik özelliğini üst sınıf akıllı telefon kategorisine taşımayı başarmıştı. Aradan geçen 15 aylık süreçte birçok üretici de bu furyaya dahil oldu. Su geçirmezlik özelliği mobil dünyasında uzun yıllardan beri var olan bir gelişme. Hatta Sony 2012 yılında giriş ve orta seviye özellikler sunan Xperia Go ve Xperia Active modellerinde suya, toza ve darbelere karşı dayanıklı bir yapı geliştirmişti. 2014 yılında ise Sony'nin aynı kategoride su geçirmezlik özelliğini tercih etmediğini görüyoruz.

1399693877_xperia-go-main-620x440-yellow.png

Digitimes tarafından yayınlanan yeni bir raporda ise Sony'nin giriş ve orta menzilli akıllı telefon sektörüne su geçirmez telefonlar sunmak için Tayvanlı tederikçilerle görüşmeler halinde olduğu belirtildi. 2015 yılında piyasada olması beklenen su geçirmez telefonlar 300$'ın altında fiyatlandırılacak. Orta seviye su geçirmez telefonlar için her ne kadar önümüz yıl işaret edilse de, Sony'nin bu yıl tanıtılacağı Xperia E1 ve yeni nesil Xperia M su geçirmezlik özelliği taşıyabilir. 

2012 yılında Xperia Go için yayınlanan dayanıklılık testi videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.