Mobil

Sony'den Windows Phone'lu telefon geliyor!

Gelen haberlere göre Sony ve Microsoft uzun bir süredir görüşme halinde.

Sony'den Windows Phone'lu telefon geliyor!

Mobil cihaz ürünlerinde Android işletim sistemine tercih eden Sony, theinformation tarafından servis edilen habere göre yeni yılda Windows Phone 8 işletim sistemine sahip bir çözümle kullanıcıların karşısına çıkacak. Sony Vaio (Windows Phone'a özel bir seri) akıllı telefon serisine konumlandırılacak modelin teknik özellikleri ve tasarımına ilişkin detaylar henüz bilinmiyor, fakat Sony ve Microsoft cihaz ya da cihazlar hakkında uzun bir süredir görüşme halinde. İkili şu an lisans ücretleri, telefonda yer alacak ön yüklü uygulamalar ve diğer konular hakkında fikir alışverişini sürdürüyor.

1388568455_sony-windows-phone-8-concept.png

Windows Phone platformunda şu an için Nokia'nın hakimiyeti söz konusu ve Android tarafındaki iddialı bir üreticinin Windows Phone tarafına ciddi yatırımlar yapmadığı sürece Nokia bu hakimiyetini sürdürecek. Samsung ve HTC birkaç model ise Windows Phone tarafında yer alsa da, ürünler beklenen ilgiliyi görmedi. Sony'nin nasıl bir planlama içerisinde olacağını henüz bilmiyoruz, dileriz Japon üretici Windows Phone'un yayılmasında etkin rol üstlenir ve işletim sistemleri arasındaki rekabeti sürdürür. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.