Mobil

Sony'den Xperia Z5 ve Z5 Compact için ilginç hamle

Japon üretici amiral gemisi telefonları Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact'ı Amerika'da parmak izi sensöründen yoksun satışa çıkaracak.

Sony'den Xperia Z5 ve Z5 Compact için ilginç hamle

Sony’nin amiral gemisi akıllı telefonları Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact önümüzdeki aydan itibaren Amerika’da satışa sunulacak. Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact, Xperia Z3’ten bu yana Amerika’da satışa sunulacak ilk Sony telefonlar olacak.

Sony’nin güçlü işlemci, yetenekli arka kamera, suya ve toza dayanıklı, uzun süreli dayanan pilleri ve parmak izi sensörüyle dikkat çeken akıllı telefonları Amerika’da satışa sunulurken temel özelliklerinden birinden yoksun olacaklar.

1452904487_xperia-z5.jpg

The Verge sitesinde yer alan habere göre Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact Amerika’da home butonuna dahil edilen parmak izi sensöründen yoksun bir şekilde satışa sunulacak. Konuya ilişkin Sony ile temasa geçen Xperia Blog sitesi de parmak izi tarayıcısının telefonun özellikleri arasından çıkarıldığını doğrularken, bu hamlenin bir iş kararı olduğunu ifade etti. Konuyla alakalı Japon üreticinin kısa süre içerisinde detaylı bir açıklama yapması bekleniyor.   
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.