Mobil

Sony’nin Android 6.0 güncellemesine daha gelişmiş bir Stamina Modu eşlik edecek

Sony, Android 6.0 güncellemesiyle pil sürelerini daha geliştirecek.

Sony’nin Android 6.0 güncellemesine daha gelişmiş bir Stamina Modu eşlik edecek

Sony’nin son dönem akıllı telefonlarında sunduğu pil süresi herkesin dilinde. Mevcut cihazlarda yer verdiği kullanıcı arayüzünü oldukça hafifleten Sony, güç yönetimi noktasında ise ortaya koyduğu Stamina Modu ile hem kullanım hem de bekleme süresini önemli ölçüde uzattı.

Herhangi bir Sony akıllı telefonda etkinleştirildiğinde bekleme süresini %400 oranında artıran Stamina Modu, Android 6.0 güncellemesinin ardından daha gelişmiş bir yapıya bürünecek. Son dönemin popüler bilgi kaynaklarından @Ricciolo1 adlı Twitter kullanıcı, Sony’nin Android 6.0 güncellemesiyle Xperia Z5 serisi modellerde daha gelişmiş bir Stamina Modu sunacağı bilgisini verdi. İddiaya göre Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium gelişmiş Stamina Modu sayesinde pil ömrü noktasında gerçek bir şampiyon olacaklar.

İlginizi çekebilir; 

1446379248_xperia-z3-new-software2-640x579.png

Sony’nin yeni nesil telefonları zaten Japon üreticinin iddiasına göre iki günü bulan pil süreleri vaat ediyor. Stamina Modu sayesinde bu sürenin daha da ileri taşınması muhtemel görünüyor.

Stamina Modu nedir?

Sony’nin akıllı telefon ve tabletlerde yer verdiği yazılımsal bir pil yönetimi aracı olan Stamina Modu, aktif edildiğinde mobil cihazın bekleme süresini %400 oranında artırıyor. Stamina Modu’nda telefonun ekranı kapatıldığında başka bir ifadeyle cihaz uyku haline alındığında arka bölümde pil kullanımını etkileyecek uygulamalar ve diğer etkinlikleri (mobil veri, Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve senkronizasyon) devre dışı bırakıyor. Telefonun ekranı aktif hale getirildiğinde ise tüm etkinlikler anında devreye giriyor.

Mobil cihazınızı dilediğiniz pil yüzdesinde Stamina Modu’na alabilirsiniz. Ancak dilerseniz Ayarlar kısmından bu yüzdeyi seçili hale getirebilirsiniz. Pil belirlenen yüzdeye geldiğinde telefon otomatik olarak Stamina Modu’na geçecektir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.