Sony şimdiye kadar yüksek özellikli akıllı telefonların yanı sıra, orta ve giriş seviye akıllı telefonlarla da kullanıcıların karşısına çıktı. Sony telefonların en büyük özelliği kaliteli yapının yanısıra suya ve toza dayanıklılık oldu.

Şirketin şimdiye kadar ön plana çıkan akıllı telefon modeli yüksek özellikli amiral gemisi Z serisi oldu. Ancak Sony Z serisini sonlandırdığını açıklayarak herkesi şaşırttı. MWC 2016’da yepyeni X serisi akıllı telefon modellerini tanıttığında Z serisi modellerin sonlandırıldığı haberi geldi ancak, kimse bu habere inanamadı. En sonunda Sony'nin halkla ilişkiler departmanı, Z serisinin öldüğünü resmen doğrulayarak spekülasyonlara son verdi.

İyi ya da kötü, Z serisi Sony'nin tarihinde önemli bir dönemin sonu oldu. Sizlere bu haberimizde, Sony’nin Z serisi akıllı telefonlarının arasında en çok ilgi gören modellerinin bir listesini sunacağız.

Sony Xperia Z1:

Sony, Xperia Z1 ile gerçekten rekabetçi oldu ve ana rakiplerini yakaladı. Xperia Z1 ikinci bir görüşe göre büyük bir telefon oldu. Hem yüksek kaliteli dış yapısı, hem de üst düzey özellikleri ve dolayısıyla ilginç performansı ile Z1, en yüksek özellikli Android telefon ile eşit durumdaydı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.