Mobil

Sony'nin güncelleme yol haritası gün yüzüne çıktı

Yayınlanan listede en dikkat çeken model Xperia SP oldu.

Sony'nin güncelleme yol haritası gün yüzüne çıktı

Nisan ayı içerisinde üst sınıf kategoride yer alan Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 Compact için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini başlatan Sony, sızdırılan yeni bir belgeye göre haziran ve temmuz döneminde bazı Xperia akılı telefonlar için de güncelleme dağıtımını sürdürecek. Kimi modeller bu süreçte Android 4.4, kimiler ise Android 4.3 güncellemesi alacak.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan akıllı telefonlar Xperia Z, Xperia ZR ve Xperia ZL için haziran döneminde Android 4.4 güncellemesi dağıtıma sunulacak. Haziran-temmuz döneminde Android 4.4'e kavuşacak akıllı telefonlar ise; Xperia T2 Ultra, Xperia M, Xpeira E1 ve Xperia SP olacak. Burada sanırım Xperia SP için ayrı bir parantez açmak gerekecek. Zira telefonun KitKat güncellemesi alıp almayacağı noktasında birçok haber gündeme geldi ve son olarak Sony Fransa bir forum sitesinde kullanıcılar gelen bir soru üzerine telefon için bundan sonraki süreçte herhangi bir güncelleme dağıtımı yapılmayacağı belirtilmişti. Sony Hindistan cephesinden sızdırılan belge ise Xperia SP için Android 4.4 güncellemesinin haziran-temmuz döneminde dağıtılacağını gösteriyor.

1400222844_sony-cc-india-upate1-640x428.jpg

Yine aynı belgede Xperia C, Xperia L ve Xperia T için de Android 4.3 güncellemesinin temmuz ayı içerisinde dağıtımda olacağı bilgisi veriliyor. Xperia M içinse aynı güncelleme nisan ayında kullanıcılara sunuldu.

Güncellemeye ilişkin Sony cephesinden yapılacak resmi açıklama merakla bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.