Mobil

Sony'nin uluslararası arena için en iddialı telefonu sızdırıldı

Sony Xperiz Z’den sonra Xperia ZL’de ortaya çıktı

Sony'nin uluslararası arena için en iddialı telefonu sızdırıldı

Gün içerisinde haber kuşağımızda sizlere Xperia Z’nin basın görselini sunmuştuk. Yuga olarak adlandırılan telefonun ardından Sony cephesinde son dönemde adı sıkça anılan Odin kod adlı Xperia ZL’de CES 2013 öncesi sızdırıldı. Her iki telefonda nerdeyse aynı teknik detaylara sahipken, tasarım noktasında farklılıklar karşımıza çıkıyor.

Xperia Z’nin aksine ZL’de ekran boyutunun daha büyük olduğunu görüyoruz. Bunun yanında daha önce belirttiğimiz gibi ön kamera standartların aksine sağ alt bölümde konumlandırılmış.

Her iki telefonda çıkarılamayan pil yapısıyla yekpare bir tasarım sunacak. Xperia Z, Japon pazarına özel olarak sunulurken, telefonun uluslararası versiyonu ise Xperia ZL olacak. Basın görsellerinin sızdırılması telefonların yakın zamanda karşımıza çıkacaklarının göstergesidir.

Telefonların işlemci birimi; Qualcomm çözümü dört çekirdekli S4 Pro’dan oluşurken 2GB RAM ve konsol kalitesinde görüntüleme sunan Adreno 320 grafik birimi telefonun önemli detayları arasında yer alıyor. Önümüzdeki hafta resmileşmesi beklenen telefonlara ait detaylar netleştikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Xperia Z                                                               Xperia ZL

1357063435_sony.jpg
Yorumlar
celal
Xperia s kullanıyorum mükemmel bir telefon xperıa yugonun çıkmasını bekliyom onu alacam bnce piyasanın bir numaralı telefonu olur çıkarsa
Cevapla
r
neye gore tutmaz merak ediyorum tutmaz diyen arkadasa xperia neo xperia arc s xperia s xperia ion ve suan xperia t kullanıcısıyım muthis muazzam telefonlar ne eksiği tutturmus herkes 4 cekirdek androide 32 cekirdek koysan nafile bu cihazlar tutar arkadaslar
Cevapla
Memo03
Tutmaz malesef.
Cevapla
Misafir
bence tutar bu sefer. xperia t kullanıcısıyım sony kalitesini biliyorum. Hem bu 2013 te sony için başlangıç ZL ile başlayan atak bence çok daha hızla yükselecek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.