Mobil

Sony'nin Xperia cihazlar için tasarladığı yeni arayüzden ilk görüntüler

Sony'nin yeni arayüzü kullanıcılara stok Android'in kullanım deneyimini yaşatacak.


. Japon firma, İsveçte 500 Xperia Z3 kullanıcısının katılımıyla yeni arayüzü test etmeye başladı. Test sürecinin başlamasıyla birlikte Sony’nin yeni arayüzüne ait ilk ekran görüntüleri de gün yüzüne çıktı.

Ekran görüntüleri ve Sony’den gelen açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla yeni arayüz stok Android deneyimine daha yakın özellikler sunacak. Sony’nin mevcut arayüzü zaten stok Android’e en çok benzeyen arayüzlerin başında geliyor. Sony bu yakınlığı daha ileriye taşımak istiyor. 

Android 5.1 Lollipop tabanlı yeni arayüzün daha şeffaf ve performanslı olması hedefleniyor. Sony’nin arayüz noktasında Google’a yakın bir tasarım benimsemesi ileride Android güncellemelerinin daha hızlı yayınlanacağı anlamına da geliyor. Bilindiği üzere Motorola stok Android’e benzer bir arayüz kullanıyor ve şirket bu sayede Android güncellemeleri Google’ın hemen ardından dağıtıma sunuyor.

Sony şu an sadece İsveç’te test edilen yeni arayüzü çok yakında farklı ülkelerde kullanıcıların hizmetine sunmayı planlıyor. 

1437629405_1.jpg 1437629411_2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.