Mobil

Sony'nin yeni cihazları suya daha dayanıklı olacak

Japon teknoloji devi yeni tanıtımında su geçirmezlik özelliğini daha ileriye götüreceğini gösteriyor.

Sony'nin yeni cihazları suya daha dayanıklı olacak

IFA 2014’te duyuracağı cihazlar için bir süredir tanıtımlar yayınlayan Sony’nin Twitter üzerinden yayınladığı son görsel, yeni ürünlerde su geçirmezlik özelliğinin devam edeceğini gösteriyor. Üstelik Sony, cihazların satışında önemli bir özellik olarak gösterilen suya dayanıklılığı daha ileri bir seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

Yayınlanan görüntüde 2 metre derinlik işaret ediliyor. Sony’nin hatta mobil platformun halihazırda su direnci en yüksek akıllı telefonu geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xperia M2 Aqua modelidir. IP 65/68 sertifikasına sahip cihaz tatlı suda 1,5 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. Sony’nin yayınladığı görüntüye göre yeni cihazlar suya dayanıklılık noktasında Xperia M2 Aqua’dan daha ileri noktada olacak.

Sony’nin IFA’da lanse edeceği mobil cihazlardan Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, SmartWatch 3 ve SmartBand Talk suya karşı dayanıklı olacak. 

1409547951_bwxyroxicae1-jg.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.