Sony'nin yeni tableti ve akıllı saati ilk defa görüntülendi

Xperia Z3 Tablet Compact ve SmartWatch 3, Japon üreticinin IFA'daki yeni ürünleri olacak.

Sony'nin yeni tableti ve akıllı saati ilk defa görüntülendi

Eylül başında düzenlenecek IFA 2014  Fuarı’nın en hareketli firmalarından biri de Sony olacak. Tüketici Elektroniği etkinliğinde her yıl farklı kategorilerde birçok ürün duyurusu yapan Sony, bu yıl akıllı telefon, akıllı saat, telefon, televizyon ve kamera lanseleriyle fuarda kullanıcıların karşısına çıkacak.

Sony cephesinde en çok merak edilen cihaz kuşkusuz Xperia Z3 olacak. 5.2-inç büyüklüğündeki telefon Xperia Z2’ye oranla bazı tasarımsal farklılıklar sunacak. Japon üreticinin donanım tarafını pek de ileri taşımadığı bir süredir gerçekleşen sızıntılarda ortaya çıktı. Sony’nin etkinlik kapsamında duyuracağı bir diğer akıllı telefon ise Xperia Z3 Compact olacak. 4.6-inç ekrana sahip telefon bir daha önce Xperia Z1 Compact modelinde olduğu gibi mini kategorisinin tartışmasız en iyisi olmaya aday.

1408890210_wpid-wp-1408881637433.jpeg

Sony’nin IFA’daki diğer ürünleri Xperia Z3 Tablet Compact ve SmartWatch 3 akıllı saat olacak. Xperia Z3 Tablet geçtiğimiz günlerde Sony’e ait bir Bluetooth kulaklığın kullanma kılavuzunda yer almıştı. Etkinliğe kısa süre kala tablet cephesinden ilk görüntü geldi. Görüntü içerisinde aynı zamanda Sony’nin üçüncü nesil akıllı saatine de bir göz atıyoruz.

Xperia Z3 Compact tablet muhtemelen Sony’i 8-inç kategorisinde temsil edecek. Akılı saat ve tabletin teknik özellikleri ise henüz bilinmiyor.