Sony'ye ait özel konsept çizimler sızdırıldı - Page 1

Bir süredir mobil dünyasına ilişkin sızıntı bilgiler veren ViziLeaks kullanıcısına göre Xperia Z4 metal kasadan oluşacak ve eylül ayında (muhtemelen IFA 2015 etkinliğinde) tanıtılacak.

Sony'ye ait özel konsept çizimler sızdırıldı - Page 2

WikiLeaks tarafından sızdırılan görüntüler arasında ViziLeaks'in tanıma uyan bir telefon yer alıyor. Şirket içerisinde “Sony Xperia konsept 1: Y” olarak adlandırılan telefon ince çerçeveleri, büyüyen güç butonu ve metalden oluşan yapısıyla daha önceki Xperia akıllı telefonlardan farklı bir tasarım ortaya koyuyor. Telefonun ayrıca microUSB giriş açık olacak. Sony son dönemde suya dayanıklı bazı cihazlarında zaten söz konusu girişi açık bıraktı. Ayrıca telefonun ön yüzü tamamen camdan oluşacak.

Sony'ye ait özel konsept çizimler sızdırıldı - Page 3

Alt bölümde ve sonraki sayfalarda Sony'nin gün yüzüne çıkan diğer çizimlerine göz atabilirsiniz.

Sony'ye ait özel konsept çizimler sızdırıldı - Page 4

Sony Xperia Konsept 2: Tube (Tüp)
Tube adlı konsept tasarımda kenarları yuvarlatılmış ancak alt ve üst kısmı düz bir cihaz görüyoruz. Güç butonu yine oldukça büyük görünüyor. Muhtemelen altında parmak izi sensörü yer alıyor. Telefonun alt kısmında ise açık microUSB giriş yer alıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.