Mobil

Sosyal medyada yeni nefes! Yaay kullanımda!

Sosyal medya kullanıcılarının hayli seveceği Yaay sonunda kullanıma sunuldu. İşte konu ile ilgili detaylar.

Sosyal medyada yeni nefes! Yaay kullanımda!

Günümüzde sosyal medyanın hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda sosyal medya insan hayatında çok daha önemli bir yere sahip olacaktır.

Peki yeni bir sosyal medya deneyimine ne dersiniz? Artık mevcut sosyal medya uygulamaları sizi sıktıysa ve kendinize yeni alternatifler arıyorsanız tam da size göre bir haberimiz var.

Sosyal medyada yeni nefes! Yaay kullanımda!

Platforma ilişkin açıklama yapan Appyap CEO’su Emre Meriç, “Önceliğimiz ve çıkış noktamız; farklı ve gençlerin dikkatini çekecek dinamik ve yenilikçi bir platform oluşturmaktı. Dünyada mesaj, görsel ya da video odaklı çeşitli platformlar yer alıyor. Yaay’ı bu oluşumlardan ayıran en büyük özelliği, kategorilere ayrılmış yapısı ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına ‘rozet’ uygulaması olacak. Uygulamamız; kendine özgü yapısıyla, sosyal çevre oluşturma, gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma ve bilgilendirme gibi süreçlerde yepyeni bir deneyim sunacak” dedi. Meriç, “Yaay’da içerikler, konularına göre birbirlerinden ayrıştırılarak, konuların daha rahat takip edilebilmesi konforu sağlanıyor. Örneğin, bir kullanıcı, yalnızca haberleri takip etmek istiyorsa, kategorileri buna göre düzenleyip platformu kullanabiliyor” diye konuştu.

Yurt dışında da ilgi uyandıracak

Meriç, “Yaay’ı yurt dışında da ilgi uyandıracak bir mecra olarak konumlandırdık. Uygulamanın genel karakterini belirlerken, bölge ülkelerinin sosyal medya kullanım alışkanlıklarını inceledik. Kısa vadede çevre ülkelerde de Yaay’ın kullanımının kabul göreceğine inanıyoruz. Tüm alt yapı geliştirmelerimizi evrensel bir sosyal medya dili ve görsellik algısı üzerinden şekillendirdik” dedi.

Yenilikçi özellikler devam edecek

Yaay’ın hayata geçmesi ile beraber sürekli kendini yenilemeye devam edecek bir platform kurguladıklarını belirten Meriç, “Yaay’ı sürekli geliştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de birçok özelliği uygulamamıza ekleyeceğiz” diye konuştu. Yaay’da yer alacak rozet ve puan sistemi önümüzdeki dönemde kullanıcılara ek faydalar sunacak.

Yaay kullanıcıları, yaptıkları paylaşımlar ve aksiyonlarla puan toplayabilecek, sonrasında bu puanlar üzerinden çeşitli kampanyalardan yararlanabilecekler.

Yorumlar
cengiz
gayet güzel iş çıkarmışlar. hem kolay kullanılıyo hem de 10 numara eğlenceli ortam var. ben sevdim zaten pek çok arkadaşımda indirdi orda takılıyorz. bakarsın fenomen oluruz :)
Cevapla
Sade vatandaş
Yerli tiktok gençleri uyuşturan zehirleyen bir uygulama daha
Cevapla
Tertös
Birileri koşarken sen yaya gidemezsin bak islam ülkelerine Hamdi teknoloji de başarılılar yada dünyada hangi müslüman ülkesinin parası her yerde geçiyor bu işler böyle
Umut
Android 4'e destek yok şaka gibi.
Cevapla
dumandPC
Android 4 mü ? gerçekten mi kullanan var mı benimki 10 çünkü
Hüseyin
android 4 mi kaldı alla aşkına
Nebikin
Tutmaz be abeee
Cevapla
dumandPC
bencede
KES
KES
Semsipasa
Androidde niye yok? Google playstore da bulamadm.
Cevapla
Ömer Emin
Android 5 ten az sürüm kullanan mı kaldı
Umut
Minimum Android 5.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.