Mobil

Spam mesajlar mı alıyorsunuz? Dikkat edin! TeknolojiOku Yorum #20

Spam aramalar ve mesajlar kullanıcıları canından bezdirmeye devam ediyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.


Son dönemde spam aramalar ve spam mesajlar üzerine bir dizi kanun teklifi sunulmuştu. Hatta kullanıcıların isteği dahilinde olmayan mesajlara ceza getirilmesi gündemdeydi.

Lakin görünen o ki bu yasa yüzünden ceza yiyenlerin sayısı yok denecek kadar az. Çünkü her kullanıcı, her gün onlarca spam mesaj alıyor. İşin ilginç yanı ise bu mesajların çok alakasız yerlerden geliyor olması.

Yasadışı bahis sitelerinden tutun da bitkisel ilaç satan sanal mağazalara kadar onlarca numaradan mesajlar almak mümkün. Bir de bu mesajları almak istemiyorsanız abonelikten çıkın diyor. Ne zaman abone olduğumuz ise meçhul ve tek bilinmeyenli bir denklem.

Konu ile ilgili görüşlerimizi söylediğimiz videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da belirttiğimiz üzere kötünün de kötüsü var. Çünkü bazı kuruluşlar bu mesaja cevap vermezseniz abone olmayı kabul etmiş sayılırsınız gibi saçma bir savla karşınıza geliyor. 

Üstelik bu abonelik karşılığında da faturanıza bazı ücretler yansıtılabiliyor. Artık hükümetin bu tarz spam mesajlara karşı daha ciddi önlemler alması lazım.

Spam aramalar ise bir başka konu. Hastanelerden tutun da Türkiye'de varlığından bile haberdar olmadığınız bankalardan telefon alabiliyorsunuz. Neyse ki aramaları engellemek, spam mesajları engellemekten çok daha basit.

Üstelik bazı telefonlarda gelen aramanın spam olabileceği konusunda uyarı yazısı bile çıkıyor. Size kalan tek işlem aramayı ret edip numarayı engellemek oluyor.

Yorumlar
Bir dost
Telefon b*k gibi birşey ablam iPhone x kullanıyor bataryası bir sene içerisinde bozuluyor
Cevapla
asefser
Arkadaslar kusura bakmayin ama hatta bakabilirsiniz cok geyik bir video olmus. dost aci söyler. Giris resmine,basliga bakarak beklenti icine giren takipciler icin icerik acayip geyik olmus.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.