Özetle mobil cihazlar savunmasız konumda oluyor. Spectre, akıllı telefon veya tablette şifreler dahil olmak üzere hassas bilgileri çalabilir. Bununla birlikte bulut sunucularına da sızarak, şirketlerin müşteri bilgilerine ulaşabilir. Bir hayli tehlikeli.

Bununla birlikte sizlere iyi haberlerimiz var. Çünkü bu güvenlik açığını kullanmak, diğer açıklara göre kolay değil. Google, Spectre için güvenlik güncellemesi yayınlayacak. Google zaten her ay güvenlik paketi çıkarıyor, ocak ayı paketi içinde ise Spectre açığını düzelten yazılım olacak.

Google yaptığı açıklamada, söz konusu açığın Android'te kullanılmasının sınırlı olduğunu vurgularken, ocak güvenlik yamasının kullanıcıları Spectre'ye karşı koruyacağını belirtti.

Mountain View merkezli şirket, YouTube, Google reklamları, Google Arama gibi servislerinde tutulan müşteri bilgilerinin "Güvenli şekilde korunduğunu" ifade etti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.