Mobil

Spotify abone sayısını artırdı

Popüler dijital müzik platformlarından biri olan Spotify, açıkladığı son mali raporuna göre kullanıcı sayısını 170 milyona çıkardı.

Spotify abone sayısını artırdı

Popüler müzik platformlarından biri olan Spotify, en yakın rakipleriyle arasını açıyor Dünyanın en çok dinlenen müzik servislerinden biri olan Spotify, birkaç hafta önce halka açılmıştı. Ocak – mart dönemine ilişkin mali raporlarını yayınlayan şirket, geçtiğimiz yıla göre gelirini yüzde 26 artırarak 1,36 milyar dolara ulaştı.

Mart ayının sonunda aylık 170 milyon aktif kullanıcısı bulunan Spotify, premium üye sayısını da geçtiğimiz seneye göre yüzde 45 artırdı. 75 milyon ücretli aboneye sahip olan hizmetin en büyük rakibi olan Apple Music’in ise 40 milyon abonesi bulunuyor. Spotify’ın yıl sonu hedefleri ise daha büyük. Şirketin 2018’in sonundaki amacı, kullanıcı sayısını 208 milyon aktif kullanıcıya çıkartmak ve 96 milyon premium kullanıcıya sahip olmak.

Farklı alternatifler de var

Spotify'in Apple Music dışında yerel rakipleri de bulunuyor. Bu rakipler arasında Turkcell'in Fizy, Türk Telekom'un Muud gibi örnekler yer alıyor. Ancak dünya çapında faaliyet gösteren Spotify bu alandaki en büyük platformlardan biri.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.