Mobil

Spotify yeni tasarımını test ediyor

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, mobil platformlardaki uygulamalarını yeni tasarım ile güncellemeye hazırlanıyor. İşte Spotify'ın yeni tasarımı.


Popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify, yenilikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl hamburger menü tasarımından vazgeçerek arayüzünü tazeleyen Spotify, şimdi de müzik dinleme ekranında değişikliklere gidecek.

Android platformunda yeni arayüzünü test eden Spotify, daha sade ve göze hoş görünen bir tasarım ile karşımıza çıkacak. Spotify'ın mevcut tasarımında müzik dinleme ekranında albüm kapakları kare şeklinde görünüyordu. Yeni tasarımda ise albüm kapakları komple ekranı kaplayacak şekilde konumlandırılacak.

Ayrıca müzik kontrollerinin de tasarımı değişerek açık mavi renklerle vurgu yapılacak. Spotify'ın bu renk değişimin, uygulama simgesine yansıyıp yansımayacağı bilinmiyor. Ancak Spotify, uzun bir süredir mint yeşilinin hakim olduğu bir logo kullanıyor. Firma yenilik için böyle bir değişim yapabilir.

1483955648_1483942370spotify-now-playing.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.