Spotify'ı daha verimli kullanmak için ipuçları!

Popüler müzik oynatma hizmeti Spotify, bu 21 ipucu sayesinde artık çok daha işlevsel olacak!

Spotify'ı daha verimli kullanmak için ipuçları! - Page 1
1. Haftaya Haftalık Keşif çalma listesiyle başlayın Özellikle çalışanların ve öğrencilerin muzdarip olduğu Pazartesi sendromunu kısa sürede atlatmanın en iyi yolu hiç kuşkusuz müzik. Bununla birlikte artık defalarca dinlediğiniz şarkılar yerine yepyeni sanatçı ve şarkılardan oluşan bir listenin sizi haftaya çok daha iyi başlatacağını söyleyebiliriz. Bunun farkında olan Spotify, her Pazartesi hazırladığı yeni bir çalma listesiyle müzik zevkinize uygun iki saatlik bir yeni müzik deneyimi sunuyor.
Spotify'ı daha verimli kullanmak için ipuçları! - Page 2
2. Kendi müziğinizi aktarın Spotify'ın sunduğu katalog son derece geniş olsa da bazen yeterli olmayabiliyor. Diğer yandan Prince ve Taylor Swift gibi sanatçılar da henüz platforma dahil olmuş değil. Bu gibi durumların üstesinden gelmek için cihazınızdaki MP3 dosyalarını platforma ve hatta Spotify'daki çalma listelerine aktarabilirsiniz. 3. Arkadaşlarınızı takip edin Müzik zevkine güvendiğiniz ve her daim sizden önce en iyi müziği bulan bazı arkadaşlarınız elbette vardır. Onların bu özelliğinden en iyi yararlanabileceğiniz ortamlardan birisi de Spotify. Platformun sağ taraftaki panelinde onları izlemek için "Arkadaşları Bul"u seçin. İşinizi daha da kolaylaştırmak için Spotify'a Facebook üzerinden de paylaşabilirsiniz. Onları takip etmeye başladıktan sonra yine sağ taraftaki aktivite akışından neler dinlediklerini görebilirsiniz.
Spotify'ı daha verimli kullanmak için ipuçları! - Page 3
4. Gizli modda dinleyin Peki sizi takip eden arkadaşlarınız, dinlediğiniz her şeyi görebilecek mi? Bu konuda önlem almazsanız, evet. Neyse ki, Spotify bu durumlar için ne dinlediğinizi geçici olarak gizleyen bir özelliğe sahip. Yapmanız gereken tek şey Spotift penceresinde sağ üst köşede yer alan adınıza tıklamak ve "Gizli Oturum"u seçmek. Artık saklanmak istemediğinizde yine aynı menüden bunu devre dışı bırakabilirsiniz.
Spotify'ı daha verimli kullanmak için ipuçları! - Page 4
5. Bir çalma listesi üzerinde işbirliği yapın Müzik elbette paylaştıkça daha da güzel. Örneğin arkadaş grubunuzla birlikte bir yolculuğa çıkmadan önce hep beraber dinleyeceğiniz ve herkesin katkıda bulunabileceği bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Bunun için bir çalma listesi oluşturduktan sonra ona sağ tıklayın ve "Ortak Çalma Listesi"ni seçin, ardından şarkı ekleyebilmeleri için arkadaşlarınıza bu listenin bağlantısını gönderin.