Mobil

Sudan ucuz Nokia 125 geliyor! Alo desin yeter

HMD Global ucuz Nokia modellerinin sayısını arttırmaya devam ediyor. Şimdi de 20 euro'luk Nokia 125 geliyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Sudan ucuz Nokia 125 geliyor! Alo desin yeter

Bir zamanlar cep telefonu pazarının açık ara lideri olan Nokia akıllı telefonlara geçiş dönemine ayak uydurmakta zorlanmıştı. İflasın eşiğine gelen Finli üretici, kurtuluşu Microsoft çatısı altına girmekte bulmuştu.

Lakin Microsoft bünyesinde de işler Nokia'nın beklediği gibi gitmedi. Sonuç olarak Nokia bir diğer Finlandiya merkezli şirket olan HMD Global'e satıldı. 

HMD Global bünyesinde adeta küllerinden doğan Nokia'nın çıkardığı ilk model ise Nokia 150 olmuştu. 25 euro'luk fiyatı ve klasik cep telefonu tarzıyla önemli bir kitleye ulaşan bu model yıllar sonra geri dönüyor.

Sudan ucuz Nokia 125 geliyor! Alo desin yeter

Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan Roland Quandt tarafından paylaşılan bilgilere göre HMD Global Nokia 150'nin yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Bu yeni modelin Nokia 125 ismi ile satışa sunulması bekleniyor.

Sudan ucuz Nokia 125 geliyor! Alo desin yeter - Resim : 1

KaiOS işletim sistemi ile gelecek olan telefonun teknik özellikleri şu anda bilinmiyor. Telefon hakkında Quandt'ın verdiği tek bilgi ise içerisinde Snake yani Yılan oyununun olacağı. Bu 20 euro'luk bir telefon için yeterli bir bilgi.

Zaten bu telefondan akıllı telefon performansı beklemek çok da doğru değil. Bu Nokia'nın klasik alo desin yeter tarzından modellerinden biri. Fiyatı da o ölçüde. Genel itibariyle askere gidecek olanlar için iyi bir tercih olabilir. Tabi ki ülkemize gelirse. Herhalde dışarıda 20 euro olan telefon da vergilerle falan 500 TL olmaz. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Taner
Google desteği ile KaiOS gelişecek, başka yazılımlara gerek yok.
Cevapla
Bayram
Nokia artık tuşlu telefonlarını geliştirmeli yıl olmuş 2020 ve hala ekranları kucük kameraları düşük hafıza da az rem yok yani 2.8 inç den başlasn he dokunmatikli olsun 4inç e kadar yolu var kameraları yükseltsin onlara da android koya bilir
Cevapla
DolarBeniYediBitirdi
Minimum 499 TL olur vergilerle birlikte.
Cevapla
Fatih Özdemir
Lider olan Nokia , telefonda Android'e geçilince Noktayı koydu . Çağa ayak uyduramadi.
Cevapla
Asker
Askerde kullanmak için ama kamerası olmasaydı bide 300 tl uygun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.