Sudan ucuz POCO X5 5G Türkiye'ye geliyor!

Türkiye'de POCO serisiyle orta seviyeye odaklanan marka şimdi POCO X5 5G modeliyle karşımızda. Telefon veri tabanlarında ortaya çıktı. Detaylara bakalım.

Sudan ucuz POCO X5 5G Türkiye'ye geliyor!

Xiaomi'nin bağımsız markaları arasında yer alan POCO, ülkemize orta segmente yönelik akıllı telefon modellerini piyasaya sürmeye devam ediyor. Şimdi ise şirket karşımıza POCO X5 5G modeliyle karşımıza çıktı. Birçok veri tabanında belirmeye başlayan akıllı telefonun küresel pazarlarda rekabet edeceği anlaşıldı.

POCO X5 5G yeni sertifikalarını topladı, ülkemize gelecek mi?

POCO X5 5G 22111317PG model numarasıyla NBTC sertifikasında tespit edildi. Buna ek olarak akıllı telefonun BIS sertifika listelerinde görüldüğü de aktarıldı. Sertifika listelerindeki bilgilerde POCO X5 5G'nin, Çin'de tanıtılan Redmi Note 12 5G modelinin yeniden markalanmış veya yükseltilmiş bir versiyonu olacağı söylendi. 

POCO X5 5G türkiye

Böylece akıllı telefonun küresel pazarlara açılacağı da anlaşılmış oluyor. Öncelikle POCO X5 5G'nin Hindistan gibi Asya pazarlarına açılacağı bildirildi. Daha sonra ise telefonun 2023'ün ilk çeyreğinde Avrupa pazarlarına açılacağı da bilgiler arasında yer alıyor.

Dolayısıyla telefonun Avrupa'dan Türkiye'ye gelme ihtimali oldukça yüksek. Çünkü POCO bu yol haritasıyla POCO X4 Pro modelini ülkemizde piyasaya sürmüştü. Ayrıca POCO X5 5G modelinin 200$ gibi uygun bir fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor. 

Sizlere POCO X5 5G'nin Redmi Note 12 5G modelinin yeniden markalanmış bir versiyonu olduğunu söylemiştik. POCO X5 5G'nin özelliklerini de bu akıllı telefondan tahmin edebiliriz.

Redmi Note 12 5G özellikleri

Redmi Note 12 5G, 6.67 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlükte AMOLED ekranla gelmişti. 120Hz ekran yenileme hızı destekleyen akıllı telefonun akıcı bir medya ve oyun deneyimi sunduğu da bilgiler arasında.

Redmi Note 12 5G

Gücünü Snapdragon 4 Gen 1 yonga setinden alan POCO X5 5G, 8GB'a kadar RAM ve 256GB'a kadar UFS 2.2 depolama ile destekleniyor. Pil kısmında ise 5,000mAh kapasiteli 33W hızlı şarj destekli bir pil görüyoruz. 

Optik kısımda ise 48 Megapiksel birincil kamera 2 Megapiksel yardımcı lens ve 8 Megapiksel selfie lensi yer alıyor. Telefon Android 12 tabanlı MIUI 13 üzerinde işlem yapmıyor.