Mobil

Supervooc teknolojisini test ettik (video)

Telefon üreticisi OPPO tarafından geliştirilen ve 10 dakikada yüzde 40 oranında şarj iddiası olan Supervooc teknolojisini test ettik. İşte aldığımız sonuçlar.

Supervooc teknolojisini test ettik (video)

Telefonların şarj süresi özellikle hızlı bir hayatın olduğu günümüzde çok önemli noktalardan biri. Birçok üretici kendi hızlı şarj teknolojisini geliştiriyor. Bu da telefonların çok daha hızlı şarj olmasını sağlıyor. OPPO tarafından geliştirilen ve kısaltması Supervooc, İngilizcesi ise Voltage Open Loop Multi-step Constant-Current Charging olan teknoloji bu markanın ürünlerinin hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlıyor. 

Supervooc teknolojisini test ettik (video)

OPPO'nun iddiasına göre Supervooc teknolojisi firmanın RX17 Pro modelinin 10 dakikada yüzde 40 oranında şarj olmasını sağlıyor. Bize test için gönderilen telefonun bu özelliğini test ettik. Bu işlem için önce telefonun pilini tamamen bitirdik. Daha sonra telefon kapalı iken kutusundan çıkan ve hızlı şarj desteği olan şarj cihazı ile şarj ettik ve aşağıdaki sonuçları bulduk:

10 dakikada yüzde 41
15 dakikada yüzde 57
30 dakikada yüzde 93
38 dakikada yüzde 100

Görüldüğü gibi markanın iddiası olan 10 dakikada yüzde 40 oranını yüzde 1 gibi küçük bir farkla da olsa geçmeyi başardık. Yani Supervooc teknolojisi gayet hızlı çalışıyor. Hatta OPPO RX17 Pro'nun daha önce benzer bir test yaptığımız Huawei Mate 20 Pro'dan bile hızlı şarj olduğunu söyleyebiliriz. 

İşte Supervooc ile yaptığımız test ve aldığımız sonuçları anlatan video:

Yorumlar
Ümit
Güzel teknoloji eğer uzun vadede telefona zararı olmayacaksa gerçekten iyi. Bu hızlı şarjlarda benim kaygım batarya ömrüne zarar gelebilir kaygısı.
Cevapla
Doktor1
Merhaba. İphone uygun olup olmadığı öğrenir misin? Uygunsa iphone hangi model uygundur? Kullandığım “iphone 7 plus”
Cevapla
Enver
Çok teşekkür ederim.. Bilgi olması açısından şunu da ekleyeyim. Batarya yüzdesi düşük olduğunda yani yeni şarja takıldığında asıl değeri gösterecektir.. Muhtemelen şarj değeri yüksek iken denediniz.. Yine de geri dönüşünüz için teşekkür ederim.. Olur da tekrar test etme imkanı olursa bu başlık altına tekrar bakıp, bilgiyi tazelemiş olurum.. Hayırlı işler, kolay gelsin..
Cevapla
Admin
Pil gücü yüksekti söylediğiniz gibi. Düşükken tekrar deneriz. İyi akşamlar
Enver
İncelemeniz için teşekkürler. Mümkünse bir ricam olacak. Ampere programı ile kaç amper verdiğini kontrol edip bilgilendirme şansınız var mı. Oneplus 3 3450 mi 6 3300 samsung 2500 Max rakamları yazdım. Oppo daki değeri de merak ediyorum.. Şimdiden teşekkürler
Cevapla
Admin
Merhaba Enver. hemen uygulamayı yükledik ve senin için ölçüm yaptık: Min 360, Min 410 mA rakamlarını gördük.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.