Mobil

Surface Duo Android işletim sistemi ile gelecek

Microsoft, Surface etkinliği kapsamında tanıttığı çift ekranlı akıllı telefonu Surface Duo için en iyi işletim sisteminin Android olacağını açıkladı.

Surface Duo Android işletim sistemi ile gelecek

Microsoft düzenlediği Surface etkinliğinde büyük bir sürpriz yaparak çift ekranlı akıllı telefonu Surface Duo’yu tanıtmıştı. Yeni akıllı telefonun Android işletim sistemine sahip olarak kullanıcılara sunulacağı açıklandı.

Surface Duo Android işletim sistemi ile gelecek

Teknoloji devi Microsoft düzenlediği Surface etkinliği kapsamında teknoloji dünyasının hiç beklemediği bir ürün olan çift ekranlı akıllı telefonu Surface Duo’yu tanıttı. Oldukça dikkat çeken yeni telefon hakkında Microsoft tarafından fazla bilgi verilmezken, ürünün tasarımsal olarak nasıl göründüğü ve kullanım açısından faydaları gibi yüzeysel konulara değinildi. Microsoft’un yeni dizüstü bilgisayar modellerinin tanıtımını gerçekleştirdiği etkinliğe damgasını vuran Surface Duo hakkında fazla bilgi aktarılmaması sonucu teknoloji dünyasında ürünle ilgili olarak akıllara birçok soru geldi. Özellikle bu soruların başında yeni çift ekranlı akıllı telefon modeli hangi işletim sistemi ile kullanıcılara sunulacak?

Microsoft tarafından özellikle Surface Duo için kullanılan "O, bir telefon olarak düşünülmemeli" sözü yeni ürünün Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10X’i barındıracağı düşüncesini akıllara getirdi. Fakat Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda ürünün işletim sisteminin Android olacağı açıklandı. Surface Duo’da neden Android işletim sisteminin kullanıldığını açıklayan Microsoft yetkilileri Android işletim sisteminin ürünün işlevselliği açısından en iyisi olduğu belirtildi.

Surface Duo ne zaman kullanıcılara sunulacak?

Samsung ve Huawei gibi teknoloji devlerinin çift ekranlı telefon modeli girişimlerinden sonra hiç beklenmedik bir şekilde Surface etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen çift ekranlı yeni akıllı telefon modeli Surface Duo’nun 2020 yılının yaz aylarında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.