Tablet sektöründe yeni zirve! Huawei MatePad Pro 13.2 inceleme!

Huawei tablet sektöründe yeni bir dönemin sinyalini verdi. Huawei MatePad Pro 13.2 ile beklentilerinizi zirveye çıkartabilirsiniz!

Tablet sektöründeki önemli isimlerden biri olan Huawei, yeni modeli MatePad Pro 13.2’yi satışa sundu. Bizler de tableti deneyimleyerek görüşlerimizi takipçilerimizle paylaşmak istedik.

Şimdiye kadar deneyimlediğimiz en iyi tablet!

Öncelikli olarak şunu belirtmemiz gerekiyor. MatePad Pro 13.2 ile yaklaşık olarak 10 gün geçirdik. Bu 10 gün içerisinde tabletle oyun da oynadık, günlük işlerimizi de yaptık, film de izledik, sosyal medyada da gezindik. Kısacası bir tabletle yapılabilecek ne varsa, MatePad Pro 13.2 ile daha fazlasını yaptık.

Tablet sektöründe yeni zirve! Huawei MatePad Pro 13.2 inceleme! - Resim : 1

Şunu net bir şekilde belirtmemiz gerekiyor. MatePad Pro 13.2 kesinlikle basit bir tablet değil. Huawei bu cihazı tasarlarken her noktada Premium dokunuşlar sergilemiş. Nitekim tableti kullanırken bu Premium dokunuşları sonuna kadar hissediyorsunuz.

Tableti test ettiğimiz süre boyunca MatePad Pro 13.2’nin tasarımı ve kullanımı bizim çok hoşumuza gitti. Özellikle klavye ve M Pencil desteği ile MatePad Pro 13.2’nin yetenekleri zirve noktasına ulaşıyor. Dilerseniz profesyonel çizimler yapabiliyor, dilerseniz de günlük ofis işlerinizi MatePad Pro 13.2 üzerinde hızlı bir şekilde halledebiliyorsunuz.

Özgür bir kullanım deneyimi

MatePad Pro 13.2’yi test ettiğim süre boyunca, hiçbir sorunla karşılaşmadım. Dilediğim uygulamaları basit bir şekilde tablete indirerek, sorunsuz bir şekilde kullandım. Malum, söz konusu Huawei olduğunda Google uygulamaları tarafında bazı soru işaretleri oluşabiliyor. Fakat GBox sayesinde tüm Google uygulamalarına da sorunsuz bir şekilde erişim sağladım. Kısaca özetlemem gerekirse MatePad Pro 13.2 ile geçirdiğim süre boyunca uygulama tarafında hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Şunu da net bir şekilde ifade edebilirim. Google uygulamaları haricindeki tüm popüler uygulamalar zaten App Gallery’de mevcut. Yani App Gallery üzerinden TikTok’tan tutun da Tinder’a kadar tüm popüler sosyal medya uygulamalarını rahat bir şekilde indirebiliyorsunuz.

Tablet sektöründe yeni zirve! Huawei MatePad Pro 13.2 inceleme! - Resim : 2

Tabletin en çok hoşuma giden özelliği ise esnek OLED ekranı oldu. Bu tablet sektöründe bir ilk aslında. Yani daha önce hiçbir tablette böyle bir ekran kullanılmamıştı. Esnek OLED ekran özellikle M Pencil’i kullanırken, kendisini hissettiriyor. Burada M Pencil’a da ayrı bir parantez açmak gerekiyor.

NearLink özelliği ile donatılmış olan 3. Nesil M-Pencil 10 bin dereceli basınç hassasiyeti ve çok düşük gecikme ile kalem kullanımını doruk noktasına çıkartıyor. MatePad Pro 13.2 özellikle çizim tarafında beni çok memnun etti. Hatta şimdiye kadar deneyimlediğim tabletler içerisinde en iyi çizim hissiyatını MatePad Pro 13.2 ile yaşadığımı söyleyebilirim.

Tabletin kalem ve klavye ile birlikte geliyor olması, özellikle bu tableti benim gibi günlük işlerinde kullanmak isteyenlerin çok hoşuna gidecektir. Ben tüm günümü MatePad Pro 13.2 ile rahat bir şekilde çıkarmayı başardım. Üstelik gündelik işlerimi hallederken hiçbir zorlukla da karşılaşmadım. Yani şunu net bir şekilde ifade edebilirim. MatePad Pro 13.2 rahat bir şekilde laptopun yerini tutabilecek kapasitede.

Tablet sektöründe yeni zirve! Huawei MatePad Pro 13.2 inceleme! - Resim : 3

Hem donanımsal, hem yazılımsal olarak üst seviyede performans

MatePad Pro 13.2 ile bir çok performans testi gerçekleştirdik. Bu performans testlerinden son derece üst seviye puanlar aldığını söyleyebiliriz. Elbette bu noktada bizler için önemli olan cihazın oyun ve uygulamalardaki performansı.

MatePad Pro 13.2'’de test ettiğimiz oyunlarda hiçbir ısınma, donma ya da kasma yaşamadık. CoD Mobile, PUBG, Genshin Impact gibi mobil taraftaki popüler oyunlarla cihazın sınırlarını zorlamaya çalıştık. Nitekim bu oyunlarla yaptığımız testlerde de son derece serin bir çalışma performansı karşımıza çıktı.

Şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Hali hazırda MatePad Pro 13.2’yi zorlayacak herhangi bir oyun ya da uygulama bulunmuyor.

Üst seviye teknik özellikler!

Huawei MatePad Pro 13.2 az önce de bahsettiğimiz üzere esnek OLED teknolojisi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yüzde 94 gibi geniş bir gövde ekran oranına sahip olan tablet, 13,2 inç boyutunda, 2880x1092 piksel çözünürlükte, 3:2 oranlı, 144 Hz, 1.000 nit parlaklık değerinde, 1.000.000:1 kontras oranında 10 bit, 1,07 milyar renk, P3 gamutunda gelişmiş ekranıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Huawei MatePad Pro 13.2 sunduğu profesyonel seviye ekran sayesinde her türlü ışık altında kristal netliğinde ayrıntılar sunmayı başarıyor.

Tablet sektöründe yeni zirve! Huawei MatePad Pro 13.2 inceleme! - Resim : 4

580 gram ağırlığında, 5,5 milimetre kalınlığında bir yapıda karşımıza çıkan MatePad Pro 13.2, mobiliteyi ve taşınabilirliği üst seviyelere taşıyor.

Yüksek voltajlı, çift hücreli 10.100 mAh kapasiteli pil, 88 Watt hızlı şarj ile desteklenmiş durumda. Tabletin tamamen şarj olması yaklaşık olarak 65 dakika sürüyor. Tableti tam olarak şarj ettikten sonra 12 saate kadar kesintisiz bir şekilde video izleyebiliyorsunuz. Bu gerçekten de muazzam bir istatistik.

MatePad Pro 13.2’nin en etkileyici yanlarından birisi de sunduğu ses deneyimi. Huawei X-TRUE teknolojisi ve yüksek kaliteli ses efekti, sürükleyici mobil sinemalar oluşturmaya yardımcı oluyor.

Sonuç olarak MatePad Pro 13.2 …

Sonuç olarak MatePad Pro 13.2  her yönüyle ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir tablet. Tasarımı, teknik özellikleri, M Pencil ve klavye desteği ile tüm beklentilerinizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Peki bu tabletin kullanıcıya olan maliyeti ne kadar? Hali hazırda Huawei’nin online sitesinde bu tableti klavyesi, kalemi ve 6 ay ekran hasarı garantisi ile birlikte 32.999 TL’ye satın alabilirsiniz. Dilerseniz tabletin satış sayfasına aşağıdan göz atabilirsiniz.

https://consumer.huawei.com/tr/tablets/matepad-pro-13-2/buy/