Mobil

Tablet sektörünün lideri belli oldu!

Tablet satışlarının açıklanması ile sektörün lideri belli oldu. Bakalım en fazla tableti hangi firma satmış?


Global tablet satışları, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 9,3 oranında düştü. Tablet pazarına çok az amiral gemisi modelin sunulması, 2'si 1 arada tarzındaki tablet ve PC karşımı cihazlar, tablet satışlarını doğrudan etkiledi. Ancak endüstri analistleri, Apple'ın düşük fiyatlı yeni iPad ve 10.5 inç iPad Pro modeli ile tablet sektöründe lider olduğunu açıkladı.

2017 yılının ilk çeyreğinde Apple, tablet pazarının %27,9'una hakim oldu ve 8.92 milyon adet iPad satışı gerçekleştirdi. Apple cephesinde bu satış rakamı geçtiğimiz yıl 10.3 milyon adetti. Tablet satışlarında Apple'ın sırası ile Samsung, Huawei ve Lenovo izliyor.

Aslında bu bir sürpriz olmadı. Apple yıllardır iPad modelleri ile tablet pazarını domine eden tek firma konumundaydı. iPad min ile başlayan yükseliş, daha çok endüstriyel alanda kullanılan iPad Pro ile devam etmişti.

Satış rakamlarının açıklanmasının ardından; Apple'ın geçtiğimiz aylarda daha uygun fiyatlı iPad modelini tanıtmasının uzun vadeli bir yatırım olduğunu kanıtlamış oldu.

1493969148_ipad-pro-gaming-100628676-orig.jpg

iPad mini ile sallanan koltuk, daha güçlü ve daha uygun fiyatlı olan yeni iPad ile sağlama alınacak gibi duruyor. Bakalım önümüzdeki ay düzenlenecek olan WWDC 17 etkinliğinde, iPad Pro'nun yeni modellerini görebilecek miyiz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.