Mobil

Taksiciler aTaksi uygulaması ile rekabet edecek

Son dönemde Uber kavgaları ile gündeme gelen taksiciler geliştirdikleri aTaksi isimli yeni bir uygulama ile teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyor.

Taksicileri aTaksi kurtaracak!

Uber ile yaşanan sorunlar, hizmet kalitesinin düşüklüğü, araçların eski ve temiz olmaması gibi sorunlar yaşanan taksi sektöründe sular durulmuyor. iTaksi, BiTaksi gibi teknolojik çözümlerin yer aldığı sektörde bir adım da Birleşik Taksi Şöforleri Derneği'nden geldi. Dernek geliştirdiği ve şimdilik sadece İstanbul'da bin 500 taksi tarafından kullanılan uygulama ile mobil ortamda müşteri arıyor.

@Taksi isimli uygulama rakiplerinde olduğu gibi mobil cihazlar üzerinden kullanılıyor ve kredi kartı, BKM Express gibi ödeme yöntemlerini destekliyor.

"Cebindeki Taksi Durağı" sloganı ile hayata geçirilen uygulamanın Google Play Store'daki açıklama bölümünde aşağıdaki bilgiler yer alıyor:

@Taksi "Cebindeki Taksi Durağı" Sloganıyla yola çıkmış şehir insanın günlük ulaşımına kolaylık sağlayan bir uygulamadır.

  • - Taksi çağırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. @Taksi size en yakın taksiyi bulur ve yönlendirir.
  • - Tek tuşla taksi çağırın, taksi nerede görün, gelişini haritada izleyin.
  • - Gideceğiniz konumu belirleyin şoföre adres tarifi ve adres arama derdinizden kurtulun.
  • - Belirlediğiniz gün ve saate rezerve yapın size özel taksiniz gelsin, Taksi bulamamak artık sizin için sorun olmaz.
  • - Bavulunuz çok mu? Dert değil aTaksiXL ile taksi seçeneğini kullanarak taksi çağırabilirsiniz.
  • - Üstelik kredi kartı, ile ödeme yapabileceğiniz bir taksidir.
  • - Sokakta ATM arama derdine son, taksi ücreti ödemek çok kolay.
  • - Sokakta taksi durdurmaya çalışmaktan bıktıysanız @Taksi tam size göre.

Akıllı cep telefonunuza indireceğiniz @Taksi ile nerede olursanız olun taksi çağırabilirsiniz. @Taksi size en yakın taksiyi bulur ve yönlendirir, olduğunuz yerden taksi bulursunuz. Elinizi kaldırarak taksi durdurmanıza gerek kalmaz. Taksi arama derdine alternatif çözüm. @Taksi çağırın, siz nerede iseniz taksimiz yanınıza gelsin.

Size gelen taksinin plakasını, taksi şoförünün adını, taksinin nerede olduğunu ve kaç dakikada yanınızda olacağını görün. Ulaşımın yeni yoluyla tanışın. Takside bir şey mi unuttunuz? Hiç dert etmeyin. Yolculuklarınız kayıt altındadır. Taksi şoförü ve yolculuğunuz hakkında yorum yapabilirsiniz. İş çıkışında, konser çıkışında, sabah işe giderken, trafikte taksi bulamıyorsanız bir de @Taksi deneyin. İlla trafik olması gerekmez, ıssız veya bilmediğiniz bir konumdaysanız sizi bulur ve size taksi gönderir.

Evinizden gideceğiniz bir yere taksimetrenin ne kadar tutacağını öğrenmek mi istiyorsunuz? Ücret hesaplama menüsünden gideceğiniz yerin ücretini hesaplayabilirsiniz. Taksimetre taksi gelirken değil, taksiye bindiğiniz an açılır. aTaksi (uygulamanın mağaza üzerindeki ismi @Taksi) ile çalışan taksiler ticari taksidir, bütün taksi şoförleri lisanslıdır.

Akıllı cep telefonu olan her taksi kullanıcısının cebindeki en faydalı uygulamalardan biri. Ulaşımda teknoloji kolaylığını yaşayın. Sokakta taksi arama derdine son verdik. @Taksi CEBİNİZDEKİ TAKSİ DURAĞIDIR. Şu anda sadece İstanbul, yakın zamanda Türkiye genelinde tek dokunuşla Hızlı, Kolay ve Güvenli @Taksiler olacaktır. Uygulamamızı şimdi yükleyip taksi çağırabilirsiniz. Yorumlarınızla bize değer katarsanız seviniriz. Saygılarımızla

 Yapılan yorumlar çok ilginç

Öte yandan uygulamaya Google Play Store üzerinden yapılan yorumlara verilen yanıtlar da çok ilginç. Atarlı bir şekilde yazılan yanıtlarda kullanıcılara adeta 'ayar veriliyor.' Bazı örnek yorumları ve bunlara verilen yanıtları sizler için derledik:

Uygulamayı Google Play Store mağazasından cep telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamanın iOS sürümü de Apple'ın iTunes üzerinden indirilebiliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.