Tam 47 telefonda WhatsApp artık çalışmayacak! iPhone’dan Xiaomi’ye güncel modeller de var! - Page 1

Günümüzde mesajlaşma sisteminin mobil uygulamalar üzerinden yürüdüğünü biliyoruz. Artık eskisi gibi SMS kullanan kimse kalmadı diyebiliriz. Genele baktığımızda ise WhatsApp ve Telegram’ın bu sektördeki en güçlü iki isim olduğunu söyleyebiliriz.

Tam 47 telefonda WhatsApp artık çalışmayacak! iPhone’dan Xiaomi’ye güncel modeller de var! - Page 2

Yine de burada WhatsApp için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Çünkü Meta bünyesindeki WhatsApp, dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Nitekim bu kitle gün geçtikçe biraz daha genişliyor.

Tam 47 telefonda WhatsApp artık çalışmayacak! iPhone’dan Xiaomi’ye güncel modeller de var! - Page 3

Hali hazırda yeni çıkan tüm akıllı telefon modelleri WhatsApp’ı destekliyor. Fakat biraz eski bir telefon kullanıyorsanız, yani birkaç yıllık bir cihazla yola devam ediyorsanız, birkaç gün içerisinde WhatsApp desteğine tamamen veda edebilirsiniz.

Tam 47 telefonda WhatsApp artık çalışmayacak! iPhone’dan Xiaomi’ye güncel modeller de var! - Page 4

Keza yapılan açıklamada WhatsApp desteğinin bazı modellerden tamamen kaldırılacağı belirtildi. Bu açıklama ile ilgili bir de liste yayınlandı. Yayınlanan listede iPhone’dan tutunda Samsung’a, LG’ye hatta Huawei’ye kadar pek çok tanınmış marka ve model yer alıyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri 47 modelden oluşan bu liste ile başbaşa bırakalım.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.