2. Nokia 3310 (2000)

Pek çok kullanıcının ilk cep telefonu ya Nokia 3210 ya da 3310 olmuştur. O yıllarda Nokia cep telefonu piyasasının kralıydı. Ucuzdu, şıktı, antensizdi! Tuşlarının kullanımı kolaydı ve kullanıcılar bu cep telefonuyla hızlı SMS yazma rekorları kırdı. Aynı zamanlarda sesli harfleri yutarak mesaj yazma yöntemi icat edildi. Son olarak da Snake II'yi unutmamak gerekiyor. İnsanlar Snake oynamak için deli oluyordu.

3. Vertu (2002)

"Para sorun değil" diyenlerin statü sembolü olan Vertu, Nokia tarafından lüks materyallerden üretildi ve pazarlandı. 3 ila 6 sıfırlı rakamlara satılan bu marka hala varlığını koruyor ve bugünün "lüks telefon" akımının öncüsü olmayı sürdürüyor.

4. Sony Ericsson W800i Walkman (2005)

MP3 çalan ilk cep değil, ama cep telefonları arasında daha iyi müzik çalma yarışını başlatan cep telefonlarından belki de en önemlisi... Sony'nin tanınmış Walkman markası artık cep telefonlarında yaşıyor

5. Nokia 7650 (2002)Cep telefonları bir zamanlar sadece cep telefonuydu, sonra müzik çalar ve Nokia 7650 ile de fotoğraf makinesi oldu. VGA kameraya sahip olan ve Symbian 60 işletim sistemini kullanan bu cep telefonu, o zamanlar herkesi şaşırtmıştı. İnsanlar kamerası olan cep telefonlarına o dönem büyük paralar döktü.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.