Mobil

Tarihteki en dikkat çekici telefonlar

Farklı tasarımları ile dikkat çeken tarihteki en dikkat çekici telefonları sizler için listeledik.

Tarihteki en dikkat çekici telefonlar

Sıradan telefon tasarımlarından sıkılan firmaların zaman zaman fütüristik tasarımlara imza attığına çoğu kez şahitlik ettik. Özellikle Nokia'nın şaşalı dönemimde fütüristik tasarımlı onlarca telefon görmüştük. Bu haberimizde tarihe damgasını vurmuş en dikkat çekici telefonları sizler için listeliyoruz.

Kyocera Echo

Kyocera firmasının üretmiş olduğu Echo isimli model, Nintendo 3DS tasarıma benzer bir yapıdaydı. Altta ve üste ekranın yer aldığı Kyocera Echo, Android işletim sistemi ile çalışıyordu. Kullanım kolaylığı sunması hedeflenen telefon, tasarımın garipsenmesinden dolayı kısa sürede tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı.

1496835458_pictures-kyocera-echo-from-sprint.jpg

Sony Ericsson Xperia PLAY

Mobil oyunculuğu sükse yaptığı dönemlerde Sony ile Ericsson firması ortaktı. Sony Ericsson, Nokia'nın N-Gage ile başlayan furyasına Xperia Play ile katılmıştı. Kızaklı yapısının alt bölümünde fiziksel tuşların yer aldığı Xperia Play, bazı PlayStation 1 oyunlarını da bünyesinde barındırıyordu. Ancak firma el konsolları karşısında fazla direnemedi ve Xperia Play'e olan destek kısa süre içerisinde kesildi.

1496835487_sony-ericsson-xperia-play-ofic-1.jpg

LG G FLEX

Ekran teknolojilerindeki gücünü ortaya koymak isteyen LG, G Flex adını verdiği kavisli ekranı ile karşımıza çıkmıştı. Android işletim sistemine sahip olan LG G Flex, tasarımından dolayı kullanıcılara kolaylık sağlamaktan çok, cepte taşırken sorun yaratmasının ardından bu proje de LG G Flex 2 modelinden sonra rafa kaldırıldı.

1496835482_lggflex-5.png

Motorola MPx

Telefonların akıllanmaya başladığı dönemde Motorola çok yanlış bir strateji izleyerek, telefondan bilgisayar olabileceğini savunmuştu. Fiziksel klavye ve stylus kalem ile gelen Motorola MPx modeli, cihazın yeterli güce sahip olmamasından dolayı beklenen PC etkisini yaratamadı.

1496835501_motorola-mpx-open-large.jpg

Nokia 3250

Müzik sektöründe varlık göstermek isteyen Nokia, alt bölümü dönebilen Nokia 3250 modeli ile karşımıza çıkmıştı. Nokia 3250'nin dönen ön bölümünde fiziksel tuşlar, arka bölümünde ise müzik kontrolleri için navigasyon tuşları yer alıyordu.

1496835496_nokia-3250-740.jpg

Nokia 7280

Nokia'nın stick şeklindeki en dikkat çeken tasarımı Nokia 7280'e aitti. Bir zamanlar Nokia 7280 denilince akan sular duruyordu. Telefonda çığır açan bir tasarım ile gelen Nokia 7280, kullanım açısından feci çuvalladı ve tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı.

1496835507_92473-nokia-7280-number-entry.jpg 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.