Tarihteki iPhone skandalları - Page 4

Firmanın prestijini zedeleyecek en büyük skandal iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde yaşandı. Özellikle iPhone 6 Plus, kolayca bükülmesiyle adeta nam saldı. Sosyal medyada #bendgate olarak paylaşılan bu durum aylarca gündemde kaldı. Apple bu sorundan ders çıkarmış olmalı ki iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta çok daha sağlam bir malzeme kullandı.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri hakkında en büyük şikayetlerden birisi de kamera oldu. Apple, ilk kez çıkıntılı bir kamera kullandı. Dolayısıyla cihaz masanın üzerinde tüm bir şekilde duramıyordu. Ancak bükülme sorunu bunu gölgeledi.

Tarihteki iPhone skandalları - Page 5

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile ilgili herkesin ortak karar kıldığı bir skandal henüz yaşanmadı. Ancak bizim bazı tahminlerimiz var. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın pil ömrü ve ısınmasıyla ilgili ufak şikayetler gündeme geliyor. Apple yeni modellerinde daha düşük kapasiteli pil kulandı. Bu bir sorun olabilir. Şikayetlerin yoğunlaştığı bir diğer konu ise ısınma. iPhone 6s’in iPhone 6’ya göre daha fazla ısındığı söyleniyor.

Tarihteki iPhone skandalları - Page 6

Hemen her yeni iPhone modeli duyurulduğunda gündemde kendine yer bulan iPhone skandallarını sizler için derledik.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.