Mobil

TCL 3’e katlanan telefonuyla fark yaratacak!

Kısa süre önce Türkiye pazarına da giriş yapan TCL, 2 yeni katlanabilir ekranlı telefon modeli üzerinde çalışıyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

TCL 3’e katlanan telefonuyla fark yaratacak!

Ülkemize en son giriş yapan Çinli akıllı telefon üreticisi TCL geçtiğimiz gün ses getirecek bir tanıtıma imza attı. TCL’in ekran bölümü TCL-CSOT tarafından geliştirilen panellerin kullanıldığı yeni katlanabilir ekranlı telefonlar teknoloji tutkunlarının beğenisine sunuldu.

TCL 3’e katlanan telefonuyla fark yaratak!

Henüz konsept aşamasında olan iki model de hem tasarımı, hem de sunduğu özellikler yönünden piyasadaki rakiplerine karşı fark yaratmayı başarıyor.

TCL’in sunduğu modellerden birisi de 3’e katlanan yapısıyla farklı bir konsept sunuyor. Çinli geliştirici bu modelinde DragonHinge ve ButterflyHinge ismini verdiği iki farklı menteşe türü kullanmış. Bu sayede telefon hem Mate X gibi dışarıya, hem de Galaxy Fold gibi içeriye kıvrılabiliyor. Tamamen açıldığında ise 10 inçlik devasa bir tablete dönüşüyor.

Çinli geliştiricinin diğer modeli ise katlanabilir ekran kavramını biraz değiştiriyor. Yan kısımlardan içe doğru katlanan telefon ekranını 6.75 inçten 7.8 inçe kadar genişletebiliyor. Burada asıl fark yaratan unsur ise telefonda serbest menteşe yerine motorlu bir dinamik kullanılması.

Yani telefonun ekranını manuel olarak katlayıp, açamıyorsunuz. Bunun yerine bir tuş yardımıyla otomatik olarak açılıp, kapanmasını sağlıyorsunuz.

Elbette şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. TCL tarafından geliştirilen iki model de şimdilik konsept aşamasında. Yani bu modellerin yakın bir zaman diliminde satışa sunulması beklenmiyor.

TCL
Yorumlar
Tahir
Takip ettiğim bir cihazdi ilk serisi amiral serisi kimse bu tcl hakkında hiçbir şey bilmiyor ama gerçekten efsane güzel bir cihaz
Cevapla
💠Gakko💠
Tclnin bu piyasada tutunması zor görini
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.