TCL Fold n Roll yakında geliyor! Tablet ile telefon bir arada!

TCL'nin katlanabilir telefonu TCL Fold n Roll bir kez daha konseptleri ile karşımıza çıktı. Firmanın ilk katlanabiliri çok yakında gelecek.

TCL Fold n Roll yakında geliyor! Tablet ile telefon bir arada!

Çin menşeli TCL, ülkemizdeki uygun fiyat politikası ile de çok sevilmişti. Firma yeni TCL 20 serisini tanıttığı etkinlikte yine katlanabilir telefonunu gösterdi. TCL Fold n Roll adını taşıyacak olan bu telefon hakkında yine küçük detaylar paylaşıldı. Ancak firma telefonun teknik özelliklerini hala sır gibi saklıyor.

TCL Fold n Roll modelinde şirketin dragonhinge adı verilen teknolojisini genişletilebilir bir ekran paneline entegre ediliyor. Böylece telefon, 6.87 inç, 8.85 inç ve 10 inç ekran boyutları arasında geçişi yapabiliyor. İster telefon, ister phablet ve isterseniz de tablet formunda kullanılabilecek olan bu modelin 2021 içinde resmileşip satışa sunulması bekleniyor.

TCL Fold n Roll

TCL, katlanabilir telefonlarının teknik özelliklerini keşfetmeye devam ettiğini söylüyor. Ancak bunlar şimdilik hala konseptten ibaret. Firma henüz nihai bir ürün göstermedi. Muhtemelen yaz aylarına doğru telefonu çalışırken de görebileceğiz. Samsung ve Huawei'nin katlanabilir telefonlarına farklı bir şekilde rakip olacak olan Fold n Roll tahmin edeceğiniz gibi uygun fiyatlı olmayacak.

Dünyadaki çip krizi ve yeni katlanabilir teknolojilerinin birleşimi ile Fold n Roll'un fiyatının 2.000 dolar bandını zorlayacak söyleniyor. Katlanabilir telefonunda yonga seti konusunda Snapdragon 888 veya Snapdragon 7 serisi bir işlemci kullanması beklenen TCL, bakalım karşımıza nasıl bir ürün ile çıkacak?