TCL, MWC 2022'de benzersiz katlanabilir ürünlerini sergiledi!

MWC hız kesmeden devam ediyor. İşte TCL'nin MWC 2022 kapsamında tanıttığı katlanabilir tasarımları. Gelin cihazlara bir göz atalım.

TCL, MWC 2022'de benzersiz katlanabilir ürünlerini sergiledi!

TCL, geçtiğimiz günlerde MWC 2022'de bir dizi yeni telefon ve tableti tanıttı, ancak birkaç katlanabilir konsept daha ortaya çıktı. Bu cihazlar büyük olasılıkla yakın zamanda tüketicilere ulaşamayacak, ancak TCL piyasada bulunan ilk katlanabilir ürününü uygun bir fiyata piyasaya sunmak için çok çalışıyor. Gelin bu cihazlara bir göz atalım.

TCL 360 derece Ultra Esnek

tcl

Görmemiz gereken ilk katlanabilir TCL konsepti 360 derecelik Ultra Flex. Buradaki önemli nokta, 360 derecelik menteşe mekanizması sayesinde, tıpkı piyasadaki 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarların bazılarında olduğu gibi, cihazın içeriden veya dışarıdan ekranla kapatılabilmesi. Bu, cihazı bir dizüstü bilgisayar gibi destekleyebileceğiniz veya tablet benzeri bir deneyim için ekranını gövde boyunca tamamen genişletebileceğiniz için size birçok kullanılabilirlik seçeneği sunuyor. TCL paylaştığı ekran, 2480 x 1860 piksel çözünürlüğe sahip 8 inçlik bir AMOLED paneldir ve stylus girişini destekliyor. Başka hiçbir özellik ayrıntısı verilmedi.

TCL Fold and Roll

TCL, MWC 2022'de benzersiz katlanabilir ürünlerini sergiledi! - Resim : 2

Fold n Roll, şu anda mevcut olan katlanır telefonlar gibi katlanabilir, ancak ekran panelinin sol tarafı da alanını genişletmek için yatay olarak açılabilir. 6.87 inçlik akıllı telefon modu ile ekranın katlanan kısımlarının yerleştirildiği üç moda sahip oluyorsunuz. Ekranın açıldığı 8.85 inçlik bir phablet modu ve yuvarlanabilir ucun uzatıldığı tam gelişmiş 10 inçlik bir tablet modu var. TCL, geçen yıl Nisan ayında Fold n Roll'u duyurdu.