TCL MWC 2022'de şov yaptı!

Çin merkezli elektronik şirketi TCL, geçtiğimiz günlerde MWC 2022'de bir dizi yeni telefon ve tableti tanıttı.

TCL MWC 2022'de şov yaptı!

Görmemiz gereken ilk katlanabilir TCL konsepti 360 derecelik Ultra Flex. Buradaki önemli nokta, 360 derecelik menteşe mekanizması sayesinde tıpkı piyasadaki 2'si 1 arada dizüstü bilgisayarların bazıları gibi cihazın içeriden veya dışarıdan ekranla kapatılabilmesi. Bu, cihazı bir dizüstü bilgisayar gibi destekleyebildiğiniz veya tablet benzeri bir deneyim için ekranını gövde boyunca tamamen genişletebildiğiniz için size birçok kullanılabilirlik seçeneği sunuyor. TCL’in paylaştığı ekran, 2480 x 1860px çözünürlüğe sahip 8 inçlik AMOLED panel olarak karşımıza çıkıyor ve stylus girişini destekliyor. MWC 2022’de tanıtımı yapılan katlanabilir model ile ilgili başka bir ayrıntı paylaşılmadı.

TCL Fold n Roll

Çin merkezli bir elektronik şirketi olan TCL, akıllı telefon sektöründe son yılların en büyük iki yeniliği kabul edilen katlanabilir ve sarılabilir ekran teknolojilerini bir araya getiren "Fold 'n Roll" adlı konseptini geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Fold n Roll, TCL'nin ekranını genişletmek için iki yolu olan bir akıllı telefon vizyonunu temsil ediyor. Şu anda mevcut olan katlanır telefonlar gibi katlanabilir, ancak ekran panelinin sol tarafı da alanını genişletmek için yatay olarak açılabilir.

6.87 inçlik akıllı telefon modu ile ekranın katlanan kısımlarının yerleştirildiği üç moda sahip oluyorsunuz. Ekranın açıldığı 8.85 inçlik bir phablet modu ve yuvarlanabilir ucun uzatıldığı tam gelişmiş 10 inçlik bir tablet modu bulunuyor. TCL, geçen yıl Nisan ayında Fold and Roll'u duyurduğunda ve daha sonra aralık ayında çalışan bir prototip sergilediğinde bu ayrıntıları sağladı.