Tecno Phantom V Flip amiral gemisi modellere karşı bir alternatif olacak

Tecno tarafından geliştirilen Phantom V Flip modeli Samsung, Xiaomi, Oppo gibi markaların katlanabilir modellerine önemli bir alternatif olmaya hazırlanıyor.

Tecno Phantom V Flip amiral gemisi modellere karşı bir alternatif olacak

Tecno, son yıllarda uygun fiyatlı akıllı telefon sektöründe kendine sağlam bir yer edindi. Ancak şirket, son dönemdeki yüksek segmentli telefon atılımlarıyla dikkat çekiyor. Özellikle bu yılın başında tanıttığı Phantom V Fold modeliyle katlanabilir telefon pazarına adım atan Tecno, yeni modeli Phantom V Flip ile bu pazarda iddiasını artırıyor.

Tecno, uygun fiyatlı telefonlarıyla tanınan bir marka olsa da Phantom X2 ve X2 Pro gibi amiral gemisi telefonları da piyasaya sürdü. Ancak şirketin asıl kârlılığı, bütçe dostu telefonlardan geliyor. Tecno'nun son dönemdeki yüksek segmentli telefonları, markanın imajını değiştirmesine yardımcı olabilir. TechInsights bloguna göre, Phantom V Flip, Tecno'nun bu alandaki teknolojik yeterliliğini gösteriyor.

Tecno Phantom V Flip amiral gemisi modellere karşı bir alternatif olacak

Abhilash Kumar'ın değerlendirmelerine göre, Tecno'nun bu yeni lansmanı, şirketin diğer Çinli üreticilerle aynı seviyede teknolojik yeniliklere imza attığını gösteriyor. Ayrıca, Phantom V Flip'in piyasaya sürülmesi, markanın premium segmentteki iddiasını artırma amacını da ortaya koyuyor. Akıllı telefon pazarının doygunluğa ulaştığı bu dönemde, üreticilerin marjlarını artırma amacıyla premium segmente yönelmesi bekleniyor.

Hindistan'da Phantom V Flip, 49.999 INR (yaklaşık 598$) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Avrupa'daki müşteriler içinse fiyatı 700€ (yaklaşık 735$) olarak belirlendi.