Tecno POVA 6 Pro, performans testlerinde boy gösteriyor

Tecno'nun yeni modeli POVA 6 Pro, Geekbench veritabanında ortaya çıkarak yüksek performansıyla dikkat çekti. Bu cihaz, uygun fiyatlı telefonlar arasında yeni bir alternatif olmaya aday.

Tecno POVA 6 Pro, performans testlerinde boy gösteriyor

Tecno, yeni akıllı telefonu POVA 6 Pro'yu İspanya, Barselona'da düzenlenecek olan MWC etkinliğinde tanıtmaya hazırlanıyor. Cihaz, zaten NBTC, FCC ve Google Play Console sertifikalarını almış bulunuyor. Son olarak POVA 6 Pro, Geekbench test platformunda görüldü ve cihaz hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Akıllı telefon, daha önceki sertifika listelemeleriyle aynı olan TECNO LI9 model numarası ile listelendi.

Geekbench veritabanına göre, Tecno POVA 6 Pro, 2GHz hızında çalışan altı çekirdek ve 2.40GHz hızında çalışan iki çekirdeğe sahip. Bu durum, Google Play Console sertifikasıyla da örtüşüyor. İşlemcinin, üzerinde Mali G57 GPU bulunan MediaTek Dimensity 6080 olması bekleniyor. Test platformu, ayrıca akıllı telefonun 12GB RAM ile geleceğini ve kutudan Android 14 işletim sistemi ile çıkacağını da ortaya koyuyor.

Tecno POVA 6 Pro, performans testlerinde boy gösteriyor

Geekbench'in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında, Tecno POVA 6 Pro sırasıyla 770 ve 2,096 puan aldı. Veritabanı, ek detaylar hakkında bilgi vermiyor.

Google Play Console'da sızdırılan POVA 6 Pro renderlarına göre, cihazın kavisli bir ekrana sahip olması bekleniyor. FCC sertifikası, cihazın 256GB depolama alanına sahip olacağını gösterdi. Ayrıca 70W hızlı şarj desteğine de sahip olacak. Listeleme, önceki modeline kıyasla yeni bir tasarıma işaret eden büyük bir arka kamera modülünü de gösteriyor. Bu modül, iki kamera sensörü ve üçüncü bir kesiti barındırıyor.

Tecno'nun, lansmana yaklaştıkça POVA 6 Pro ile ilgili tanıtım yapmaya başlaması bekleniyor.