DÜNYA liderleri dinleme korkusundan dolayı teknolojiden bihaber kaldı. ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NASA) 35’den fazla siyasetçinin telefonlarını dinlediği yönündeki haberler, ilginç bir gerçeği de su yüzüne çıkardı. Birçok dünya lideri dinlenme korkusundan dolayı yeni nesil teknolojilerden bihaber. En akıllı cep telefonları art arda piyasaya çıkarken, dünya liderleri en ilkel telefonları kullanıyor. Bazı liderler dinlenme korkusundan mobil internete uzak dururken, bazı lideler ise e-postaya bile yaklaşmıyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, BlackBerry tarafından geliştirilen özel Z10 akıllı telefondan kullanıyordu. Ancak NASA’ın dinlendiği yönündeki iddialar, Merkel’i teknolojiden mahrum etti ve eski telefonu olan Nokia’ya geri döndürdü. ABD Başkanı Barack Obama çözümü uzun yıllardan beri vazgeçemediği BlackBerry markalı telefonun internetini kapatmakta buldu

ERDOĞAN’UN TERCİHİ IPHONE
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Rus yapımı özel bir telefon kullanırken Hindistan Başbakanı Manmohan Singh, internetin yanına bile yaklaşmıyor. Durum böyle olunca dünyayı yöneten liderler teknolojinin nimetlerinden faydalanmıyor. Öte yandan dünya liderlerinin aksine Türk liderler teknolojiyi yakından takip ediyor

Sosyal paylaşım sitelerini aktif olarak kullanmasıyla bilinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, iPhone kullanıyor. Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise iPhone kullandığı biliniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.