Teknolojinin peşinden koşa koşa bir hal olup, varını yoğunu dokunmatiklere harcayan o topluluktan değilsiniz. Artılarınız da var eksileriniz de. Mesela böyle güzel oyunlar oynayamazsınız. İki elma, üç muz parçalayıp rahatlayamazsınız.

Tuşların yeri belliydi, fakat şimdi ekranlara dokunup duruyoruz. Haliyle parmak kayıyor, en ufak bir dokunuşla işlem gerçekleşiyor. Al başına bela. Batarya daha çabuk bitiyor. Telefonlar tuşsuz ama kablolu hale geldiler resmen. Fakat siz bu dertlerden muafsınız. Kafanız rahat, keyfiniz yerinizde.

Tuşlu telefon kullanmak kültürdür. Yani uzun yıllar boyunca modası tavan yapmış, popülerliği çoşmuş, almış başını yürümüş bir kültür. Şimdiki concon dokunmatiklerin atası sizin ellerinizdedir.

Bazı şeylerden mahrum kalıyoruz ama olsun

Mahrum olduğunuz çok önemli bir mevzu var. Masaya araba anahtarı, cüzdan ve iphone üçlüsünü koyamazsınız. Çünkü sizin telefonunuz klavyeli. Klavyeniz var sizin. Hiç havalı değil. Hiç şekil değil. Artistlik yapamazsınız. İmkanlar el vermiyor yani. Üzgünüz.

Meşhur hareketten de mahrumsunuz. Hani şu baş ve işaret parmağıyla yaptığımız, çağımızın çılgın hareketi. Küçültüp büyütemezsiniz malesef. Millette görüp, özenip, eve gidip denemeyin sakın. Ekran kaydırma gibi efsane hareketler size göre değil. Aşağı tuşuna falan basılı tutun durun ama alengirli hareketlerden kaçının.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.