Mobil

Teknolojioku takipçilerinin iPhone 11 Pro Max Türkiye fiyatı tahmini

Twitter'dan düzenlediğimiz ''Sizce iPhone 11 Pro Max cep telefonunun en üst donanım seviyesine sahip modelinin Türkiye fiyatı ne olur?'' anketimizin sonuçlarını açıklıyoruz.


Apple'ın geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirdiği lansmanda yeni iPhone modelleri iPhone 11, iPhone 11 Pro, ve iPhone 11 Pro Max'i tanıtmıştı. iPhone 11 Pro Max modelinin 1099 dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtilmişti.

Henüz Türkiye fiyatı resmiyet kazanmamış olan modelin fiyatı ile ilgili tahminleri almak üzere Twitter hesabımızda bir anket düzenlemiştik. Siz değerli okuyucularımızın katılım gösterdiği anket sonuçlarına gelin birlikte göz atalım.

Teknolojioku takipçilerinin iPhone 11 Pro Max Türkiye fiyatı tahmini

Apple'ın, iPhone 11 modellerini tanıttığı lansman sonrası yeni telefon modelleri, gerek tasarım konusunda, gerek fiyat bazında olsun, ülkemizde olduğu gibi dünyadan da  oldukça yoğun eleştiri almıştı.

Cuma günü ön siparişe sunulan modellerin gönderimlerine 20 Eylül tarihinde başlanacak olduğunun bilgisini verdikten sonra, Twitter üzerinden iPhone 11 Pro Max'in Türkiye fiyatının ne olacağına dair yapmış olduğumuz anketin sonuçlarına değinelim.

Yukarıdaki paylaşımdan da görebileceğiniz gibi, 656 kişinin oy kullandığı anketimizde kullanıcıların %9'u telefonun fiyatının 12.000 TL bandında olacağını tahmin ederken, %11'i  13.000 TL bandında, %35'i  15.000 TL bandında, %45'i  ise 20.000 TL bandında olacağını düşündüğünü belirtmiş.

Elbette bu sonuçların, okuyucuların telefona verdiği değere değil, daha çok Apple'ın fiyat politikasının sonucu olarak, kullanıcılar üzerinde oluşturmuş olduğu fiyat algısına dayalı olduğunu düşündüğümüzü belirtelim.

Katılım sağlayan tüm okuyucularımıza teşekkür eder, bu gibi anketlerin devamının geleceğini de siz değerli okuyucularımıza şimdiden duyuralım.

Yorumlar
Tipitip
Dizelmi yoksa benzinlemi calisiyor...ülkemde 25.000 tl ye....neyse ya banane.
Cevapla
Salih
Alanında satanında karı ve kızları evden kovsun
Cevapla
Can
Sanki diğer markalar çok ucuz
Cevapla
Sahil07
Nasıl bi zeka ürünüsünüz yaa. Xs max ile aynı fiyattan çıktı satışa türkiye fiyatıda önceki apple türkiye fiyatı ile aynı olacak işte
Cevapla
akıllıdeli
suslan yapay zeka
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.