Mobil

Telefon satışları bu yıl düşecek!

TrendForce, 2018'de akıllı telefon satışlarında düşüşün olacağını açıkladı. Peki, bu düşüş üreticilere nasıl yansıyacak?


Akıllı telefon satışları 2017'de zirve yapmış ve üreticilerin yüzünü güldürmüştü. Ancak bu durum 2018'de değişecek. TrendForce'un tahminlerine göre 2018 yılı içerisinde üreticiler için rüzgar tersten esecek ve akıllı telefon satışlarında düşüş yaşanacak.

TrendForce'a göre; 2018'de küresel çapta akıllı telefon pazarındaki büyüme tam %2.8 oranında yavaşlayacak. Üreticilerin 2017'de sattığı 1.458 milyar ünite satışı, bu yıl 1.498 milyara düşecek.

TrendForce, telefon pazarında lider koltuğunda 2018'de de Samsung'un oturacağını düşünüyor. Ancak Samsung bu yıl %5 düşüş ile 300 milyon ünite telefon satışı gerçekleştirecek.

Apple ve HMD Global (Nokia), 2018'de büyümek isteyen iki şirket olarak gösteriliyor. 2018'in son çeyreğinde üç yeni iPhone modeli satacak olan Apple, pazar payında daha az bir düşüş yaşayacak. Nokia ise Hindistan'ı hedef alacak ve uygun fiyatlı telefonları ile pazarı domine edecek.

Çinli üretici Oppo'nun satışlarında %5 düşüş yaşanacakken, Xiaomi cephesinde yükseliş sürecek.

Yorumlar
MEHMET
XİAOMİ candır gerisi kol gibi kazık
Cevapla
Cumali
TrendForce'a göre; 2018'de küresel çapta akıllı telefon pazarındaki büyüme tam %2.8 oranında yavaşlayacak. Üreticilerin 2017'de sattığı 1.458 milyar ünite satışı, bu yıl 1.498 milyara düşecek. Düşüyor mu çıkıyor mu 😂😂🤣🤣
Cevapla
mehmetali
çıkıyormuş :-)
bülent
asgari ücretlinin bile 6-7 bin e telefon alma merakı olduğu sürece bu kapitalist markalara bir şey olmaz rahat olun siz!!!
Cevapla
gandalf
Adam gibi telefon üretmezlerse olacağı o. Bataryası bir gün gitmeyen düşük ve güncelleme yalanıyla eskitme yapılırsa millet yavaş yavaş akıllanıyor. Ya akıllanırlar yada batarlar.
Cevapla
adınız
akıllı tlfnlarda düşüş olduğuna göre yapay zekalı telefonlar artacak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.