Mobil

Telefonlar ve internete indirim geliyor!

Akıllı telefonlar ve internet Türkiye'de artık daha pahalı olmayacak.

Telefonlar ve internete indirim geliyor!

Türkiye'de internet ve mobil cihazların pahalı olması, neredeyse tüm kullanıcıların en çok rahatsız olduğu konulardan biri diyebiliriz. Ancak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın Barselona'daki Dünya Mobil Kongresi'nde "Yakında güzel haberlerimiz olacak" diye bir cümle kurmasının ayrıntıları bu sıkıntıya müjde niteliğindeydi.

Bakanlık üst düzey kaynaklarından edinilerek alınan yeni bilgilere göre, Bakan bu cümleyi mobil ve sabit internette yüzde 5 olan Özel İletişim Vergisi'nin kalkacağı müjdesini vereceği için kurduğu söyleniyor.

1362131127_o1000680680smartphone-internet-google-dpa1.jpg

Eğer bu gerçek olursa, indirim paketinin, Meclis gündeminde bekleyen iki torba yasaya dahil edilmesi ya da ayrı bir 'internet' torba yasasıyla gündeme getirileceği  iddia ediliyor.

Yorumlar
yalcin
kendi telefonumuzu uretmeden, oz kaynaklari kullanmadan hepsi fiss isler fazla umitli olmamak lazim malum zarari kursak gorur sonra
Cevapla
Misafir
bu indirim yalnizca server hizmeti veren firmalar icin gecerli yani normal kullanicilari ilgilendirmiyor.
Cevapla
Yılmaz
Sayın qwerty turkiyede telefonlarin pahali olmasinin sebebi zaten devlettir. Bir cep telefonu turkiyeye girdigi zaman uzerindeki vergileri ben anlatayim. Ithal edilirken avrupa birligi ulkelerinden geliyorsa %18 diger ulkelerden geliyorsa %20 gumruk vergisi var. Sonra %25 ozel tuketim vergisi ve en son tekrar %18 kdv. Buyur simdi ucuza telefon al Turkiyede.
Cevapla
Misafir
helal sana katılıyom kişioğlu
Cevapla
emre
yahu neyi ucuz kullanıyoruz,da dünyanın en pahalısıyız herşeyde ve halkın parası çocuğunun eğitime gideceğine onun vergisi bunun ötv si yok kaçak bedeli yeterlan. tamam,elbette vergi olacak ama buneya 30 tl lik faturanın sadece 8 tl si konuşma gerisi cart curt anlayan anladı gerisi sivri sinek saz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.