1. NFC Teknolojisi:Türkçe ismiyle “Yakın Alan İletişimi” olan, çoğumuzun cebinde taşıdığı telefonların en az bilinen özelliklerinden biri. Kablosuz olarak veri ve enerji alışverişi yapabilen, hayatımızı kolaylaştıran bir teknoloji. Genelde ödeme sistemleri için kullanılan bu teknoloji, ödeme yaparken kredi kartınızı veya cüzdanınızı kullanmadan, telefonunuzla ödeme yapmanızı sağlıyor. Bir diğer özelliği ise, telefonu kablosuz olarak şarj etmenizi sağlıyor. NFC destekli şarj ünitesine telefonunuzu koyduğunuz zaman, telefon şarj olmaya başlıyor ve sizi kablo derdinden kurtarıyor. Telefonların kapaklarında veya pillerinin üzerinde yer alan NFC bandı hayatımızı kolaylaştıran bir özellik.

2. Uçak Modu:Aslında yıllardır bütün telefonlarda bulunan fakat bilinirliği az olan teknoloji. Adı her ne kadar uçak modu olsa da, telefonu kapatmak istediğiniz zaman, hızlıca bütün iletişimi kesmenize olanak sağlar. Sizi arayanlar "aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor" anonsunu duyarken, siz telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Tüm bu avantajlarının yanında, telefonunuzu şarj ederken uçak moduna alırsanız, telefonunuz yüzde 20-30 daha hızlı şarj olacaktır.

3. Uzaktan Erişim:Team Viewer uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek nerede olursanız olun, evinizde açık durumda olan bilgisayarınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınızın ekranı olduğu gibi telefonunuzun ekranında görünür ve bilgisayarınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, ücretsiz olarak Team Viewer uygulamasını hem bilgisayarınıza hem akıllı telefonunuza yüklemek ve kayıt olup giriş yapmak. Ayrıca televizyona bağladığınız bilgisayarınız için bir Remote Mouse uygulaması indirin ve bilgisayarınızı koltuğunuzda kalkmadan yönetin.

Yanımızdan hiç ayırmadığımız, adeta hayatımızın bir parçası haline gelen cep telefonlarımızın, az bilinen özellikleri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.