Aslında bu tür yavaşlamaları tek hamlede yok etmek için yapmanız gereken gerekli yedekleri aldıktan sonra telefona format atmak olacaktır.Fakat bu format atma işlemleri sıkıntılı olduğu için bu yönteme çok kimse başvurmuyor.Alternatif yöntemleri yaparak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

Telefonunuzu kullanırken yeri geldiğinde görsellikten vazgeçip performans arasında seçim yapmanız gerekebilir.Eğer sizin için animasyonlu geçişler önemli değilse Ayarlar-ekran-animasyon adımınında Animasyon yok seçebilirsiniz.

Akıllı telefonu en çok yoran işlemlerden bir tanesi ise hiç şüphesiz internet tarayıcılarıdır.İnternet tarayıcınız için yapacağınız ufak bir ayar ile baya bir performansı artırabilirsiniz.Bu işlem için de İnternet – Ayarlar – Eklentileri Etkinleştir adımından kapatınız.

Telefonunuzda çok fazla mesaj tutmayın.Çok fazla mesaj her zaman telefonu yormaktadır.Genellikle 20 taneden fazla mesaj kapasitesini geçmeyiniz.Haber3.com

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.