Mobil

Telefonunuz 20 saniyede şarj olacak

Genç kız uzun ömürlü ve kısa sürede şarj olabilen bu batarya icat etti.

Telefonunuz 20 saniyede şarj olacak

California'da yaşayan 18 yaşındaki Eesha Khare, mobil kullanıcıların ilgisini çekecek oldukça önemli bir buluşa imza attı. Genç kız Khare, geliştirdiği yeni şarj aletiyle tüm dünyada ilgi odağı oldu. Oldukça hızlı şarj özelliğine sahip geliştirilen şarj aleti genç kızın 50 bin dolar kazanmasına da neden oldu.

Eesha Khare, nanokimya ile ilgileniyordu ve telefon bataryasının sürekli bitmesinin böyle bir icat için çalışmalara başlamasına neden olduğunu söylüyor. Nano teknolojisini kullanan genç kız, enerjiyi daha dar bir alana hapsederek uzun ömürlü ve kısa sürede şarj olabilen bu batarya elde etti.

1369105606_batarya.jpg

Genç mucit, ileride bataryanın başka uygulamaları da geliştirebileceğini söylüyor. Genç yeteneğe sahip olmak isteyen Google şirketi, yeni batarya hücreleriyle ilgili Khare ile görüşmeye başladı.

1369105706_929864-eesha-khare.gif.jpg

Yorumlar
EYMEN ARAS BJK
nasil olurda tel.sirketleri mühendisleri yillardir boyle bir batarya yapamazken siradan bir insan cikipta böyle bir batarya gelistirebiliyor.helal olsun...o bayana.
Cevapla
ali
Ben iPhone umdan memnunum 1-1,5 gun yetiyor 20 dakikaya doluyor Bence bu kizin icadi atalarimizin soylediyi tez yanan Tez soner kelimesi uygun olmasin yaziktir.
Cevapla
paso bülo
Bu tür haberleri 8-10 yildir duyarim fakat ne hikmetse daha bi türlü piyasaya çikamadi.
Cevapla
Misafir
baksana google hemen bi khare istemiş hemen :)
Cevapla
Misafir
bide piyasaya surseler nerdeeee
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.