Telefonunuz için en iyi müzik uygulamaları! - Page 1

Araştırmalara göre müzik dinlemenin zihinsel sağlığımızı iyileştirdiği, fiziksel sağlığımızı ise geliştirdiği biliniyor. Bazen çalışırken, kimi zaman yolculuk yaparken, zaman zaman ise spor yaparken ya da günlük yaşamımızda dinlediğimiz müzikler bizi motive etmeye, daha iyi hatırlamamıza ve daha iyi öğrenmemize fayda sağlıyor.


Bugüne dek, sürekli artan müzik çeşitliliği ile birlikte bizlere yeni önerilen sunan ya da hazır listelerden faydalanmamızı sağlayan birçok uygulama geliştirildi. Biz de bu anlamda sizlerin faydalanabileceği en iyi müzik uygulamalarını bir araya getirdik.


İşte telefonunuz için en iyi müzik uygulamaları;

Telefonunuz için en iyi müzik uygulamaları! - Page 2

Spotify


Birçok kişi tarafından bilinen müzik uygulamalarından biri olan Spotify, 100 milyondan fazla aboneye sahip ve onmilyonlarca parçaya erişim sağlayan, yayın endüstrisinde büyük bir güç konumundadır. Mobil uygulama, masaüstü erişimi ve web seçeneği ile aynı işlevselliğe sahiptir. Tüm albümleri ya da parçaları tek tek özel çalma listeleri oluşturma seçeneğiyle birlikte yayınlamanıza izin verir. Artan rekabete rağmen, Spotify hala en iyi müzik uygulamaları içerisinde olma özelliğini barındırmaktadır.


Tüm bunlara ek olarak akıllı çalma listeleri, podcast’ler ve sosyal paylaşım araçları, kişiye özel oluşturulmuş haftalık ve günlük listeler gibi özellikleri olan ve hala düzenli aralıklarla eklenen yeni özellikler ile haftalık keşif ve bağlantı bulma özelliği sayesinde kullanıcı ağını genişletmektedir. İnternet olmadığı veya kesinti yaşandığı zamanlar için albüm ve çalma listelerinizi indirmenize imkan sunar.

Telefonunuz için en iyi müzik uygulamaları! - Page 3

Google Play Müzik


Google Play Müzik ile en sevdiğiniz parçaları Android ve web üzerinde kolaylıkla keşfedebilir, dinleyebilir ve paylaşabilirsiniz.


Yeni Tam Erişim hizmetini kullanarak Google Play'de milyonlarca şarkı ve sınırsız radyo dinleyebilir ve müzik uzmanlarımızın bizzat derlediği oynatma listelerinin tadını çıkarabilirsiniz.


Google Play Müzik uygulaması, hem Tam Erişim hem de Standart sayesinde müzik koleksiyonunuzu her yerden dinleyebilmenizi sağlar. Tüm müzik dosyalarınız çevrimiçi depolanmaktadır, bu nedenle senkronizasyon, depolama alanı veya çevrimdışı oynatma konusunda sıkıntı yaşamazsınız.


Tam erişim hizmetini kullanarak faydalanabileceğiniz özellikler şu şekilde;* Sınırsız şarkı dinleme
* İstediğiniz şarkı, sanatçı veya albümden özel radyo oluşturma
* Atlama sınırları olmayan radyo keyfi
* Zevkleriniz doğrultusunda akıllı öneriler
Tam Erişim ve Standart özellikleri:
* Kişisel müzik koleksiyonunuzdan 50.000'e kadar şarkıyı ekleyebilirsiniz
* Senkronizasyon gerekmeksizin her yerden müziğinize erişebilir, sevdiğiniz şarkıları kaydederek çevrimdışıyken dinleyebilirsiniz
* Reklamsız müzik dinleyebilirsiniz
* Google Play'de yeni müzik satın alabilirsiniz (18M+ şarkı)

Telefonunuz için en iyi müzik uygulamaları! - Page 4

SoundHound - Müzik Kaşifi ve Oynatıcısı


Dünya çapında 300 milyondan fazla kez indirilen popüler müzik uygulaması olma özelliği taşıyan bu uygulama, bulabileceğiniz en iyi müzik uygulamalarından biridir. Zira bu uygulama ile müzik dinlemek ile kalmıyor, dilediğiniz müziği arayıp bulabilir hatta telefonunuza indirebiliyorsunuz.


Uygulamadaki turuncu düğmeye dokunarak şarkıları anında tanımlayın, şarkı sözlerini görün, paylaşın, internetten dinleyin, satın alın ya da bildiğiniz, sevdiğiniz veya henüz keşfettiğiniz sanatçılar hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz. Kafanıza takılan ve aklınızdan çıkaramadığın ızbir şarkıları bulabilmek için şarkıyı söylemeniz veya mırıldanmanız yeterli.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.