Telefonunuz için makro çekimlerden oluşan duvar kağıtları! - Page 1

Sizler telefonunuz için duvar kağıdı beğenirken, biz de makro çekim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli ipuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağız.


İşte makro çekimlerden oluşan birbirinden güzel duvar kağıtları;

Telefonunuz için makro çekimlerden oluşan duvar kağıtları! - Page 2

Flaş Kullanımı


Flaş kullanımı özellikle doğada önemli bir unsurdur. Canlılar genelde karanlık köşelere veya yaprak altlarına kaçarlar. Bu noktalarda doğal ışık kullanmak mümkün değildir. Hele hele 1:1 büyütme oranında flaş şart gibidir. Bu gibi durumlarda flaş hayat kurtarır. Ayrıca flaş kullanımı sabit enstantene değeri kullanmamıza olanak verir. Ancak mümkün olduğunca flaş kullanımından uzak durulmalıdır. Zira doğadaki canlıları rahatsız etmek ya da gözlerine zarar vermek istemeyiz.

Telefonunuz için makro çekimlerden oluşan duvar kağıtları! - Page 3

Objelerin Netlik Bölgeleri 


Doğada çekimi yapılan objlerin makro dünyasında gözlerinin net olması önemlidir. Bu nedenle çekim yapamayı düşündüğünüz objelerin öncelikle gözlerinin net olmasına dikkat edilmelidir.

Telefonunuz için makro çekimlerden oluşan duvar kağıtları! - Page 4

Bulunma Yerleri


Doğada canlılar genellikle su kenarları ya da poleni bol çiçeklerin çevresinde bulunurlar. Türlere göre durum değişsede bu tarz sulak bölgelerde daha çok çeşit bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.