Bu içeriğimizde telefonunuzda kullanmanız için makro çekimlerden oluşan duvar kağıtlarını bir araya getirdik.


Sizler telefonunuz için duvar kağıdı beğenirken, biz de makro çekim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli ipuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağız.


- Çekim Zamanı
- Çekim açısı
- Objelere yaklaşmak
- Flaş Kullanımı
- Kişisel Korunma
- Makine Renk Ayarları
- Objelerin Netlik Bölgeleri
- Diyafram ve enstantane değerleri
- Objelerin bulunma Yerleri


İşte makro çekimlerden oluşan birbirinden güzel duvar kağıtları;

Çekim Zamanı


Konu fotoğraf çekmek ise, özellikle de makro çekimler için doğada en uygun zaman dilimi, sabah çok erken (saat 5-6 gibi) vakitlerdir. Bu saatlerde doğadaki canlılar uyku durumunda bulunurlar ve bu nedenle de fotoğraflamaya çok uygun olurlar. Bilmelisiniz ki bu saatlerde doğadaki objelerimizin üzerinde çiğ ve beraberinde yeni doğan gün ışığının harika tonu bulunmaktadır.

Çekim açısı


Çekim açınız oldukça önemlidir, doğada çekim yaparken mümkün olduğunca güneş ışığından faydalanmaya çalışılmalıdır. Çünkü güneş ışığı her zaman yapay flaş ışığından daha iyi ve kaliteli bir görüntü verir. Çekimleriniz sırasında objelerin üstüne kendi gölgenizin düşürülmemesi önemli bir konudur.

Objelere yaklaşmak


Doğadaki objelere mümkün olduğunca yavaş, yere yakın ve arka kısımlarından yaklaşmaya çalışılmalıdır. Ayrıca objelere gözümüz vizörde bulunarak yaklaşmaya çalışmak hızlı çekim yapmak için avantaj sağlayacaktır. Çünkü objelerin yanında makineyi kaldırmanız çoğu zaman hayvanları ürkütmenize neden olacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.