Telefonunuz kapalıyken kimin aradığını öğrenmek artık paralı

Artık ücretsiz bu durum sona erdi ve bundan böyle bu konuda her bildirim size bakın ne kadara mal olacak.

Telefonunuz kapalıyken kimin aradığını öğrenmek artık paralı

Genelde bütün operatörlerin uygulaması olan telefonunuz kapalıyken ya da erişilmezken hangi numaranın ne zaman aradığı size kısa mesaj olarak iletiliyordu. Artık ücretsiz bu durum sona erdi ve bundan böyle bu konuda her bildirim size 49 kuruş olarak hesabınızdan kesilecek.

1336428320_haber-ldsqq8n7kg22atputpobhoabgejkutn9xjz9hfu2ljbrm88cak.jpg

Sizi kimin aradığını merak etmek de aynı şekilde artık ücretli. Telefonunuz kapalıyken ya da telefonunuz çekmediğinde kim tarafından arandığınıza dair önceden ücretsiz gelen bilgilendirici SMSler artık ücretli olacak.

Sizi kimin aradığını merak ediyorsanız servisi ayda 49 kuruş vererek kullanmaya devam etmek zorundasınız. Yeni uygulamaya Mayıs ayı içerisinde ücretlendirilmeye başlayacak.

Cep telefonu kullanıcıları GSM firmalarının kendilerine gönderdiği kısa mesaj ile şaşkınlık yaşadılar. Kullanıcılar Şikayetvar'a gönderdikleri şikayetlerde "Cep telefonumuza gelen mesajla şok olduk. Telefonumuz kapalıyken kim aramış mesajına artık 49 kuruş alınacakmış. Birçok yerde GSM firmalarının teknik sorunları nedeni ile cep telefonları çekmiyor. Kendi hatalarını bize ödetmek istiyorlar. Önceden ücretsiz olarak verilen hizmete kullanıcılar alıştı şimdi ücretli yapılmaya çalışılıyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Önceden sizi arayıpta ulaşamayan kişiler ücretsiz bilgilendirilirken bıraktıkları mesajlar ücretliydi. Şimdi yeni uygulama ile hangi numaraların sizi ne zaman aradığını öğrenmek ücretli oldu.