Mobil

Telefonunuzun kilit ekranından mesajlaşmak ister misiniz? [Video]

LokLok uygulaması, cihazınızın kilit ekranını sıkıcı olmaktan çıkarıp arkadaşlarınızın kilit ekranına el yapımı mesajlar ve çizimler göndermenize imkan veriyor.

Telefonunuzun kilit ekranından mesajlaşmak ister misiniz? [Video]

Telefonu pek çok açıdan özelleştirsek de, kilit ekranında görseli değiştirmek veya bildirimleri kontrol etmek dışında bir işlem yaptığımız pek olmuyor. Android tabanlı cihazlar için geliştirilen LokLok uygulaması, bu ekranı sıkıcı bir olmaktan çıkarıp arkadaşlarınızın kilit ekranına el yapımı mesajlar ve çizimler göndermenize imkan veriyor.

Başkalarının kilit ekranına doğrudan erişme imkanı vermesi LokLok’u başlı başına ilginç hale getirse de, bu erişime bir hayli yaratıcı ve kişisel bir dokunuş eklemesi uygulamayı daha da ilginçleştiriyor. LokLok’u yükledikten sonra, uygulamayı kimlerle birlikte kullanmak istediğinizi seçiyorsunuz; bunun ardından cihazın kilit ekranına bir katman ekleniyor; çizim ve mesajları bu katman üzerinden alıp gönderiyorsunuz. Kullanıcılar LokLok’u birlikte kullanmak üzere birden fazla grup oluşturabiliyor.

1405197422_img20140712232828.jpg

LokLok etkinken cihazı uyandırdığınızda doğrudan LokLok ekranı çıkıyor. Mesaj yazıp resim çizmek için parmağınızı kullanabileceğiniz gibi stylus kalem de kullanabiliyorsunuz. Palet menüsünden fırça tipi, boyutu ve boya rengini belirleyebiliyor; uygulama üzerinden fotoğraf çekip üzerine çizim yapabiliyor veya galerideki fotoğraflarınızı arka plan olarak kullanabiliyorsunuz. Görseli düzenlemeyi bitirdiğinizde, resim dosyası gruptaki tüm kullanıcıların kilit ekranına gönderiliyor. Üstelik tüm kullanıcı grupları gizli tutuluyor, yani diğer kullanıcılar tarafından görülemiyor ve görseller hiçbir şekilde kaydedilmiyor.

1405197434_img20140712232754.jpg

Beta sürümüyle genel kullanıma daha yeni açılmış olmasına rağmen LokLok İngiltere Mobil ve Uygulama Tasarım Ödülleri’nde En İyi Yeni Uygulama ödülünü kapmış durumda. Dilerseniz uygulamayı aşağıdaki linkten telefonunuza yükleyebilirsiniz.

 Uygulamayı indirmek için: Google Play Store -LokLok

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.