SMS’lerin hepsini silin:

Gereksiz SMS’lerin hepsini silin. Depoladığınız fazla SMS’lerin ne kadar çok enerji yaktığına inanamayacaksınız.

Fotoğraf ve videolarınız dahili bellekte mi duruyor?

Hayat sizin çok zor geçecek demektir. Tüm fotoğraf ve videolarınızı ya harici depolama alnıan yükleyin ya da bilgisayarınıza yedekleyip silin, veya bir bulut servisine taşıyın, telefonunuzdan uzaklaştırı ama sakın dahili depolama alanına fotoğraf ve video doldurmayın.

Uygulamaları SD karta taşıyın:

Uygulamaları telefonun dahili alanına değil, SD Karta kurun veya “medya alanına” taşıyın. Android’de uygulama kontrolü menüsü içinde bunun için özel bir düğme bulunuyor. Bazı uygulamalar, çalışmak için dahili depolama alanında olmak isterler ama Facebook veya benzeri, hayati olmayan, hatta medya alanına taşınmayı kabul eden tüm uygulamaları medya alanına veya harici SD karta taşıyın, hiç acımayın.

Müzik dosyalarınızın dahili depolama alnına ne işi var?

Belki de gigabytlar boyutunda bir müzik arşiviniz olabilir veya Stream müzik servisi kullanıyor olabilirsiniz ve bu servis size depolama için nereyi kullanacağınızı sorabilir. Tüm müzik dosyalarınızı harici SD karta atın. Dolayısıyla, harici SD kartınızın büyük boyutlu, hızlı ve çabuk bozulmayacak kaliteli bir marka olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca son olarak, müzik dosyaları gibi, tüm diğer dosyalarınızı da mümkün olduğunca harici SD karta yükleyin. Ofis dosyaları, indirilen dosyalar, PDF’ler, vs…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.